عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۲۰۶
تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۲
همزمان با عیدغدیر:
طرح مائده غدیر امسال در میدان امام حسین (ع) همزمان با عید غدیر برگزار و در این روز 25 هزار پرس غذا طبخ و بین نیازمندان توزیع می‌شود.

عقیق:یکی از اقداماتی که در عیدغدیر مورد سفارش قرار گرفته، اطعام است. بر همین اساس، در بسیاری از مناطق افراد اقدام به طبخ و توزیع غذا می‌کنند و حتی برخی افراد امسال با توجه به شرایط جنوب کشور، بخشی از این هزینه را به منظور اطعام مردم صبور جنوب کشورمان اختصاص دادند.

با این وجود، طرح مائده غدیر که در سال‌های اخیر در میدان آئینی امام حسین (ع) برگزار می‌شد، امسال با رنگ و بویی متفاوت برپا خواهد شد؛ به طوری که امسال حدود ۲۵ هزا پرس غذا به همت فرهنگسرای عترت و با همکاری مؤسسه رحیل در میدان آیینی امام حسین (ع) طبخ و توزیع می‌شود. البته بخشی از این غذاها در مناطق محروم تهران و اطراف شهر توزیع خواهد شد.

سال گذشته طرح مائده‌های غدیر با طبخ ۱۳ هزار پرس غذا در میدان امام حسین (ع) صورت گرفت که البته این طرح در سایر شهرها نیز اجرایی شد و این تعداد به حدود ۵ میلیون پرس غذا رسید که امسال در میدان امام حسین (ع) حدود ۲۰۰ آشپز بعد از نماز صبح برای طبخ غذا در طرح مائده غدیر در میدان امام حسین (ع) حضور می‌یابند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین