عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۱۹۸
تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴
در آستانه عید الله الاکبر:
حرم‌های مطهر عراق به منظور برگزاری جشن عید غدیر آماده و با پارچه‌های مزین به نام و القاب امیرالمؤمنین (ع) و گل‌های طبیعی تزئین شدند.

عقیق: اعتاب مقدسه عراق در آستانه  عید سعید غدیرخم برای برگزاری مراسم جشن و سرور آماده شدند.

حرم امام علی (ع) در نجف اشرف تزئین و گل‌آرایی شد و یک هزار شاخه گل جدید برای تزئین ضریح حرم امیرالمؤمنین (ع) در حال آماده‌سازی است تا امروز بالای ضریح حرم مولا و شبستان‌های این مکان مقدس نصب شود.

البته ایوان نجف روزهای گذشته با گل‌های طبیعی تزئین شده بود و زائران با حضور در حرم علوی فضای دل‌انگیزی را تجربه کردند.

در کربلا نیز به مناسبت عید غدیر، حرم امام حسین (ع) و حضرت عباس (ع) علاوه بر نصب پارچه‌های مزین به نام امام اول شیعیان به عنوان وصی پیامبر اعظم (ص)، با گل‌های طبیعی تزئین شد و زائران در گوشه و کنار حرم به زیارت پرداخته و ایام دهه ولایت را به یکدیگر تبریک می‌گویند.

حرم حضرت عباس (ع) امسال زودتر از گذشته تزیین شد و ورودی‌های حرم منقش به نام مولا شد.

 

در کاظمین نیز شب گذشته خادمان حرم امامین جوادین (ع) ضریح حرم را تزئین کرده و پارچه‌های سبزرنگی دور ضریح قرار دادند.

همچنین شبستان‌های حرم نیز با پارچه‌های سبزرنگ تزیین شد و زائران با توسل به امیرالمؤمنین (ع) وارد حرم مطهر می‌شدند. در کاظمین امشب مراسم جشن و سرور بعد از نماز مغرب و عشا در صحن حرم مطهر برپا می‌شود.

در سامرا نیز در ورودی‌های حرم امامین عکسریین (ع) و به سمت ضریح نیز گل‌های طبیعی قرار داده شد و قرار است مراسم جشن غدیر در شب و روز غدیر در شبستان این مکان مقدس برگزار شود. بر همین اساس، خادمان این آستان امشب جشن غدیر را با حضور جمعیت برگزار کرده و در حال تدارک برنامه مولودی خوانی هستند.

تعداد بازدید : 17

حرم امامین عسکریین (ع) در آستانه عیدغدیر

به گزارش فارس، فردا ۱۸ ذیالحجه مصادف با عیدغدیر است و مراسم جشن غدیر امسال با توجه به شیوع کرونا با رعایت نکات بهداشتی در حرم‌های مطهر برگزار می‌شود. ‌این امر در حالی است که سال گذشته جشن عیدغدیر بدون حضور زوار در بسیاری از شهرهای مقدس و حرم‌های مطهر برگزار شد.

 

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین