عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۹۱۱۴
تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
بعد از یکسال وقفه:
همزمان با روز عرفه جمعی از عاشقان حسینی با حضور در کربلا، پس از زیارت سیدالشهدا (ع) در بین‌الحرمین دعای عرفه را خوانده و از خداوند طلب مغفرت کردند.

عقیق:زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه پیوسته در روایات مختلف تأکید شده است. بر همین اساس، هر ساله جمعی از عاشقان حسینی به سوی کربلا و حرم ارباب مشرف می‌شوند تا دعای عرفه را در جوار حرم سیدالشهدا (ع) قرائت کنند.

تعداد بازدید : 44

امسال با توجه به شیوع کرونا همچون سال گذشته زوار ایرانی امکان تشرف به حرم امام حسین (ع) در روز عرفه را نداشتند. با این وجود، مردم عراق و حتی زائرانی از سایر کشورهای دنیا به کربلا مشرف شده و در مراسم دعای عرفه شرکت کردند؛ تا جایی که از نخستین ساعات امروز کربلا مملو از جمعیت بود و زائران بسیاری به این مکان مقدس مشرف شدند.

امروز همزمان با عرفه مراسم روز عرفه و قرائت دعای این روز پرفضیلت در بین‌الحرمین قرائت شد و زوار در دمای بالای ۴۸ درجه کربلا و زیر آفتاب سوزان کربلا در حالی که عرق می‌ریختند، دست‌های نیاز را رو به آسمان بلند کردند و از خداوند طلب آمرزش داشتند.

در روایات آمده است اگر در شب‌های قدر آمرزیده نشدید، در روز عرفه از خداوند طلب مغفرت کنید و برخی از گناهان فقط در عرفه بخشیده می‌شود. البته بسیاری در این روز حسرت زیارت خانه خدا و حضور در صحرای عرفات را دارند، اما همانطور که در روایات معصومین (ع) آمده است: خداوند در روز عرفه اول به کربلا و زوار امام حسین (ع) می‌نگرد و بعد به زائران خانه خودش. بنابراین زیارت امام حسین (ع) در روز عرفه همواره موردتوجه شیعیان قرار داشته است و هر سال بسیاری از ایرانیان نیز در این روز به کربلا مشرف می‌شدند که امسال نیز همچون سال گذشته شیوع کرونا مانع تشرف ایرانیان به کربلا در روز عرفه شد.

 

منبع:فارس


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین