عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۸۹۷۵
تاریخ انتشار : ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۱
معاون راهبردی جامعه ایمانی مشعر خبرداد؛
حجت‌الاسلام ربانی‌منش گفت: شعار مشترک هیات‌های مذهبی در محرم ۱۴۰۰ «زیر علَمت امن‌ترین جای جهان است» خواهد بود.

عقیق:با توجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شعارها هدف و راه را به انسان نشان داده و مانند علامت‌های مشخص کننده مسیر سعادت برای انسان عمل می‌کنند تا مسیر اشتباه را انتخاب نکنیم، شعار مشترک هیئات محرم ۱۴۰۰ انتخاب شد.

حجت‌الاسلام علیرضا ربانی‌منش با اشاره به اینکه شعار یک روش برای نمایه دادن مسیر حرکت است، اظهار کرد: درنتیجه باید مفاهیم راه و مسیر حرکت در این شعار وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر مؤلفه شعار مطالبی را می‌رساند، عنوان کرد: با استفاده از شعار مشترک در تولیدات، تبلیغات، فضاسازی، محتوای‌هیئت، و… جلوه‌ای از وحدت‌وهم‌دلی جامعه هیئت‌های حسینی را می‌توان نمایش داد.

ربانی‌منش عنوان کرد: شعار باید جذابیت داشته و در صورت تکرار محبت و جلب توجه را برای عامه مردم داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر مؤلفه شعار مطالبی را می‌رساند، عنوان کرد: در بحث محرم معیارها و مفاهیمی ازجمله توجه به آسیب‌های اجتماعی، خانواده و فرزندآوری، خدمات اجتماعی هیئت مدنظر قرار داشته است. در هیاهوی نابسامانی‌های اجتماعی کشور نظیر عدم ازدواج، طلاق، افسردگی و… هیئات حقیقتاً به عنوان بهترین ملجأ و پناهگاه برای عموم مردم است.

معاون راهبردی جامعه ایمانی مشعر گفت: خصوصیت بارز هیئت در این است که عقل و عاطفه را توأمان دارد و هم محلی برای بروز احساسات و عاطفه است و هم عقلانیت. این شعار از جهتی نیز مروّج و مشوّق حضور مردم در محافل اهل‌بیت علیهم‌السلام و آسیب‌های روحی که ممکن است مردم در جریان کرونا خورده باشند است.

 


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین