عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۸۸۵۳
تاریخ انتشار : ۰۸ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸
حجت الاسلام انصاریان عنوان کرد:
حجت الاسلام انصاریان گفت: جابر جعفی که از اصحاب کم نظیر امام باقر(ع) بود از ایشان خواست با ارزشترین گوهر علم خود را به او بیاموزد که امام فرمودند با ارزش ترین گوهر دریای علم من عمل صالح است.

عقیق:حجت الاسلام حسین انصاریان در محفل سخنرانی حرم مطهر حضرت معصومه (س) با بیان اینکه دین خدا به معنی ایمان و عمل با هم است، اظهار کرد: عمل بدون ایمان بی ارزش است زیرا علمی ارزش دارد که در ارتباط با پروردگار انجام گیرد.

وی با بیان اینکه کسی که خدا، معاد، نبوت و امامت را قبول ندارد عملش بی ارزش و بی پاداش است، گفت: کسی که در حد ظرفیت خودش پروردگار و اصول دین را قبول دارد ولی اهل عمل نیست ارزش ندارد مانند شیطان که هم خدا، هم انبیا و هم معاد را باور داشت ولی چون عمل صالح نداشت اهل دوزخ شد.

استاد حوزه علمیه افزود: ما در روایات داریم که گول خودتان را نخورید یعنی تفکرات باطلی را برای خودتان ایجاد نکنید و به این تفکرات دلگرم باشید و اگر دلگرمی می‌خواهیم باید به حقایق قرآن و اهل بیت (ع) تکیه کنیم.

وی ادامه داد: جابر جعفی که از چهره‌های کم‌نظیر مکتب اهل‌بیت (ع) بود می‌گوید روزی خدمت امام باقر علیه السلام رسیدم و عرض کردم می‌توانم درخواستی از شما داشته باشم؟ امام فرمودند بله؛ گفت من ۱۶ سال است خدمتگذار شما هستم آیا مزد من را به من عطا می‌کنید؟ امام فرمودند بله ولی پاداشت را خودت تعیین کن؛ جابر گفت پیامبر (ص) به شما لقب باقرالعلوم داده یعنی تمام علوم نزد شما است و من از شما می‌خواهم که از دریاهای دانش‌تان با ارزشترین گوهر را به من بدهید؛ امام فرمودند با ارزشترین گوهر دریای علم من این است که عمل کن.

انصاریان با بیان اینکه کسی که خدا را دارد همه دنیا و آخرت را دارد ولی کسی که خدا را ندارد هیچ ندارد، افزود: دنیا و لذت از دنیا را کسانی دارند که اهل عبادت خدا و عمل صالح هستند و کسانی که خدا را ندارند به هیچ عنوان لذتی که یک انسان اهل نَفَس دارد را درک نمی‌کند.

 

منبع:مهر


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین