عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۸۸۱۷
تاریخ انتشار : ۰۵ تير ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۳
حجت الاسلام والمسلمین انصاریان:
استاد حوزه علمیه با اشاره به قدرت بی نهایت و خزانه غنی خداوند گفت: پیامبر(ص) می‌فرمایند خدا به تمام پرندگان هوا و ماهیان دریا دستور می‌دهد برای فردی که در جلسه فهم دین نشسته است استغفار کنند تا تمام گناهنش آمرزیده شود.

عقیق:حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان در محفل سخنرانی حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه هم قدرت خداوند بی‌نهایت است و هم خزانه الهی بی پایان است، اظهار کرد: پیامبر(ص) می‌فرمایند خدا به تمام پرندگان هوا و ماهیان دریا دستور می‌دهد برای فردی که در جلسه فهم دین نشسته است استغفار کنند و این نشان می‌دهد که نشستن پای منبر فهم دین چقدر ارزشمند است و برای انسان فایده دارد و تمام گناهان انسان بجز دِینی که به گردن داریم و قصد دادن آن را نداریم بخشیده می شود.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شرکت در مجلس دین را باید جزو کارهای خود قرار دهیم، گفت: ایمان به خدا و باور به قیامت، پیامبران، ملائکه و کتاب که در قرآن بسیار توصیه شده یک علم اکتسابی است و باید برای فهم آن تلاش کنیم و رفتن پای منبر فهم دین یکی از کارهایی است که باید برای آن برنامه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بعد از ایمان نوبت به عمل می‌رسد، تصریح کرد: ایمان بدون عمل و عمل بدون ایمان هیچ ارزشی ندارد و ما را به سعادت نخواهد رساند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان ادامه داد: پیامبر(ص) می‌فرمایند هر عمل خیری که انجام دهی اگر ایمان به خدا نداشته باشی تمام این اعمالت را روز قیامت روی دوشت می‌گذارند و تو را با همه اعمالت به جهنم می‌اندازند.

وی با بیان اینکه شیطان هم خدا، انبیاء و قیامت را باور داشت، افزود: خدا را باور داشت زیرا وقتی از درگاه الهی رانده شد به عزت خدا قسم یاد کرد که بندگان را از راه خدا منحرف کند، پیامبران را باور داشت زیرا گفت به غیر از بندگان مخلص همه را گمراه می کنم و قیامت را باور داشت زیرا گفت مرگ من را زود نرسان تا همه بندگانت را به جهنم ببرم و خدا هم قسم خورد که تو و پیروانت را به جهنم خواهم برد و این نشان می دهد که ایمان بدون عمل فایده ای ندارد.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه خداوند می‌فرماید پوست، گوش و چشم گنهکاران و مجرمین حرفه‌ای در دوزخ علیه آنان نسبت به جرمشان شهادت می‌دهند، افزود: مجرمین با عصبانیت به اعضای بدن خود می‌گویند چرا علیه ما گواهی می دهید؟ در حالی که اگر ما را به جهنم ببرند شما هم می‌سوزید، اما هر سه با زبان گویا می‌گویند خدایی که هرچیزی را به صدا در می‌آورد ما را به صدا در آورد تا هرچیزی که می‌دانیم را بیان کنیم.

 

منبع:حوزه


پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین