عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۷۲۲۱
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
کتاب «پسرم، حسین»، راوی زندگی شهید حسین مالکی‌نژاد به قلم فاطمه دولتی توسط انتشارات حماسه یاران منتشر شد و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت.

عقیق:کتاب «پسرم، حسین»، روایت زندگی شهید حسین مالکی‌نژاد از زبان مادر است که به تازگی توسط انتشارات حماسه یاران روانه کتابفروشی‌ها شده است. 

این اثر که به قلم فاطمه دولتی نوشته شده، داستان زندگی مداح شهید حسین مالکی‌نژاد را روایت می‌کند. کتاب که با نثری ساده و شیرین نوشته شده، مخاطب را به روزهای دهه 60 در شهر قم می‌برد. شهید مالکی‌نژاد از جمله شهدای شاخص استان قم است که در سال 62، زمانی که تنها 12 سال داشت، به جبهه اعزام شد و در سن 16 سالگی در شلمچه به شهادت رسید و در گلستان شهدای علی ابن جعفر(ع) در کنار همرزمانش به خاک سپرده شد.

شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , کتاب ,

دولتی تلاش کرده است در این کتاب تصویر یک نوجوان عاشق و دلباخته اهل بیت(ع) را که در سن 12 سالگی وارد جنگ می‌شود و با حوادث مختلف مواجه می‌شود، به تصویر بکشد. کتاب در واقع به صورت غیر مستقیم به نقش خانواده و به ویژه مادر در تربیت فرزند نیز اشاره دارد. 

در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: هر بار که به صورتم در آینه نگاه می‌کنم، انگار یک چین به چروک‌های پیشانی‌ام اضافه شده. هر چینِ صورتم قصه‌ای دارد. خوب می‌دانم اولین چین وقتی به صورتم افتاد که از خانه‌ی باباجی برگشتم خانه. معصومه خانم را دیدم، همراه یکی از زن‌های همسایه ایستاده بودند جلوی درِ خانه‌مان و حرف می‌زدند. همین‌که چشمشان به من افتاد، حرفشان را قطع کردند. دیدن دو زن، که در گوش هم پچ‌پچ می‌کنند و لب به دندان می‌گیرند، شاید یک اتفاق عادی باشد، اما برای مادری که دو پسرش را فرستاده جنگ، ترسناک است».

شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , کتاب ,

انتشارات حماسه یاران کتاب «پسرم حسین» را در هزار نسخه و به قیمت 26 هزار تومان منتشر کرده و در دسترس علاقه‌مندان قرار داده است. 

 

منبع:تسنیم

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: