عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۱۱۴۴۹۸
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه موافقت عراق برای پذیرش موکب‌ کافی نیست، گفت: ستاد ملی مبارزه با کرونا مجوز حضور موکب ایرانی در عراق را صادر نکرده است، بنابراین هیچ موکب ایرانی به عراق اعزام نمی‌شود.

موافقت عراق کافی نیست؛ موکبی از‌ ایران به عراق نمی‌رودعقیق: دولت عراق در روزهای اخیر با وجود اینکه حدود ۱۰ روز تا اربعین باقی مانده بود، با پذیرش محدود زوار و موکب‌های کشورهای مختلف موافقت کرد و مقرر شد از هر کشور یک هزار و ۵۰۰ زائر و ۲۵۰ موکب با ظرفیت هر موکب ۱۰ نفر در حماسه اربعین حضور یابند و به زوار خدمت کنند.

بر همین اساس، در حالی که ستاد مرکزی اربعین در اطلاعیه‌های مختلف به مراجعه نکردن زوار به سوی مرزها اشاره کرده است، همچنان برخی موکب‌های اربعینی و زائران برای حضور در پیاده‌روی اربعین سمت شهرهای مرزها حرکت می‌کنند تا بتوانند از مرز خارج شوند.

یوسف افضلی، دبیر کمیته اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با بیان اینکه امسال هیچ موکب ایرانی در مسیر پیاده‌روی اربعین راه‌اندازی نمی‌شود، گفت: اعزام موکب‌های حسینی به عراق کاملاً منتفی است و هیچ موکبی برای ایام اربعین در عراق خدمت‌رسانی نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه عراق پذیرش موکب‌ها را دیر ابلاغ کرد، افزود: با توجه به اینکه حرکت و راه‌اندازی موکب‌ها نیازمند زمان است، عراق باید زودتر برای پذیرش موکب‌ها اطلاع‌رسانی می‌کرد. البته موافقت عراق برای پذیرش موکب‌ ایرانی به عراق کافی نیست و با وجود موافقت عراق، مسؤولان کشورمان به ویژه ستاد ملی مبارزه با کرونا و ستاد اربعین مجوز برای اعزام موکب به عراق صادر نکردند. بنابراین از همه موکب‌داران می‌خواهیم به سوی مرزها حرکت نکنند، چون امکان عبور از مرز وجود ندارد.

به گزارش فارس، امسال با شیوع کرونا هیچ زائر و موکب ایرانی به عراق اعزام نمی‌شود. این امر در حالی است که سال گذشته بیش از ۳ میلیون ایرانی در حماسه اربعین شرکت کردند.

 

منبع:فارس

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین