عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۲۱۵۵
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
شبکه‌های سیما همزمان با لیالی قدر تدارک گسترده‌ای برای پوشش مداحی، سخنرانی و مراسم احیا از اماکن متبرکه و زیارتی پیش‌بینی کرده است.

عقیق:در شب‌های قدر و شهادت حضرت علی (علیه السلام)، شبکه‌های مختلف سیما مراسم لیالی قدر را از اماکن مختلف مذهبی کشور همچون «حرم‌ مطهر امام رضا (علیه السلام)»، «حرم مطهر حضرت معصومه (سلام الله علیها)»، «حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام)»، «حرم مطهر امام خمینی (رحمت الله علیه)»، «حسینیه همدانی‌ها» و «بیمارستان بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه الشریف)» را پوشش خواهند داد.

شبکه یک سیما در شب‌های قدر با برقراری ارتباط با «مشهد مقدس» و «حرم امام رضا (ع)»، دعای جوشن کبیر را از بارگاه «ثامن‌الحجج (ع)» برای عزاداران امام اول شیعیان (ع) پخش می‌کند. براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مراسم شب نوزدهم و اولین شب از لیالی قدر حوالی ساعت 23:10 با پخش دعای جوشن کبیر با نوای «محمدرضا غلامرضازاده»، مرثیه‌سرایی «رضا نریمانی » و سخنرانی «آیت‌الله سیداحمد علم الهدی» همراه خواهد بود. در شب شهادت امیرالمومنین علی (ع) مراسم ویژه احیا با پخش قرائت دعای جوشن کبیر با نوای «مهدی سروری » و سخنرانی «حجت‌الاسلام ناصر رفیعی» همراه است. در سومین شب لیالی قدر، مراسم احیاء با پخش قرائت دعای جوشن کبیر با نوای حجت الاسلام مهدی شجاع و مداحی میثم مطیعی همراه خواهد بود. سخنران شب بیست و سوم ماه رمضان هم «حجت الاسلام و المسلمین صدیقی» است.

شبکه دو سیما مراسم شب های قدر و شهادت مولی الموحدین علی ابن ابی‌طالب (ع) را از قم و «حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها» برای روزه داران و عزاداران پخش می‌کند. در شب نوزدهم «حجت الاسلام والمسلمین رفیعی» به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت و عزادارای مولای متقیان با مداحی «میثم مطیعی» پخش می‌شود. در بیست و یکم رمضان هم «حجت الاسلام سعیدی» سخنران خواهد بود و مداحی شهادت امام عاشقان علی علیه الاسلام را «حیدرزاده» برای عزاداران از «حرم حضرت معصومه (س)» انجام خواهد داد. شنبه شب بیست و سوم رمضان هم «حجت الاسلام سیدمهدی میرباقری» در وصف مولای متقیان سخنرانی خواهد کرد.

شبکه سه سیما همراه با دیگر شبکه های تلویزیون در شب های شهادت امام عاشقان به «حسینیه همدانی ها» در تهران می‌رود و اعمال شب های قدر و شهادت مولای متقیان علی (ع) را از این حسینیه پخش خواهد کرد. دعای جوشن کبیر و مراسم به سرگرفتن را شب زنده داران و روزه داران با صدای «شیخ حسین انصاریان» خواهند شنید.

شبکه چهار سیما هم مراسم لیالی قدر و عزادارای شهادت امام علی علیه‌السلام از «مسجد مقدس جمکران قم» برای مومنان خداجوی و عزاداران امام اول شیعیان پوشش خواهد آمد. «حجت‌الاسلام والمسلمین عالی» در شب نوزدهم از «مسجد جمکران قم» در باب منزلت و شان ایام قدر برای شب زنده‌داران به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت. مداح شب نوزدهم هم «عباس حیدرزاده» است. در شب شهادت امام علی علیه‌الاسلام شب زنده داران پای صحبت‌های «حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی میرباقری» خواهند نشست. مداحی برای سوگواری شهادت حضرت امیر(ع) را «حسن شالبافان» انجام می‌دهد. شب زنده‌داران و مومنان خداجوی در شب بیست و سوم ماه رمضان هم از سخنان «حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی» بهره‌مند خواهند شد و «محمدرضا غلامرضا زاده» دعای جوشن کبیر را قرائت می‌کند.

شبکه پنج سیما هم مراسم معنوی شب‌های قدر و شهادت امیرمومنان را از «حرم عبدالعظیم حسنی» در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان پخش می‌کند. «حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان» سخنران نخستین شب قدر از «حرم عبدالعظیم حسنی (ع)» است و دعاخوانی این شب گرانقدر را آقایان «شالبافان» و «زین العابدین» انجام می‌دهند. در شب بیست و یکم رمضان «حجت‌الاسلام والمسلمین سید حمید میرباقری» سخنرانی می‌کند و آقایان «زین العابدین» و «محمدرضا غلامرضازاده» هم مراسم دعاخوانی و مناجات خوانی را انجام می‌دهند. در شب بیست و سوم رمضان سخنران «حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی» است و قرائت دعا و مناجات با نوای «شالبافان» و «زین‌العابدین» خواهد بود.

شبکه آموزش سیما هم با برقراری ارتباط با «حرم مطهر امام خمینی (ره)» در کنار روزه داران و عزاداران امام مهربانی ها، مراسم شب‌های قدر را پوشش خواهد داد. «حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمیان» سخنران شب‌های قدر از «حرم مطهر امام خمینی (ره)» است که از شبکه آموزش پخش می‌شود. مداحی در شب ضربت خوردن امام علی (ع) مصادف با شب نوزدهم ماه رمضان را «سیدمحمدعلی سادات رضوی» و «حمید رمضان‌پور» برای عزاداران امام متقیان علی (ع) برگزار می‌کنند. مداحان شب بیست و یکم رمضان «احمد شربیانی» و «خلف‌زاده» و در شب بیست و سوم «منصوری (اصفهانی)» و «حمید رمضان پور» هستند که از حرم مطهر امام راحل (ره) پخش می‌شود.

«کربلای معلی» سرزمین عاشقان حسین در شب های قدر و شهادت امام اول شیعیان رنگ و بویی دیگر دارد. دوربین‌های شبکه قرآن و معارف سیما در شب‌های نوزدهم و بیست و سوم را از «کربلای معلی» مراسم سوگواری و عزاداری مولی الموحدین را با سخنرانی آیت‌الله صدیقی و قرائت دعای افتتاح با نوای سعید حدادیان و مداحی میثم مطیعی، مهدوی نژاد، مجتبی رمضانی، سیدرضا نریمانی و مهدی رسولی از دیار عاشقان برای هموطنان روزه‌دار پخش می‌کند.
همچنین این شبکه در شب بیست و یکم از امامزاده صالح (ع) سخنرانی حجت‌الاسلام رییسی را پوشش می‌دهد.

شبکه افق هم در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم ماه رمضان از «مصلی امام خمینی (ره)» مهمان منازل مومنان خواهد بود و مراسم شب‌های قدر و احیاء و قرآن به سر گرفتن را پخش می‌کند. «حجت الاسلام والمسلمین پناهیان» مهمان شبکه افق است که سخنان خود را در شب‌های قدر از «مصلی امام خمینی (ره)» برای علاقه مندان ایراد خواهد کرد. شبکه افق همچنین در شب نوزدهم رمضان از مداحان «احمد واعظی» و «احمد نیکبختیان» برای مداحی و مرثیه‌سرایی به مناسب ضربت خوردن مولای متقیان علی علیه السلام دعوت کرده است. در شب بیست و یکم رمضان «احمد واعظی» و «امیر عباسی» و در شب بیست و سوم رمضان هم «سادات رضوی» و «محمد حسین پویانفر» مداحی خواهند کرد. «علیرضا سبحانی» و «حسین یزدان پناه» هم مراسم مناجات و دعاخوانی را در شب های قدر از «مصلی امام خمینی (ره)» برگزار می‌کنند.

«بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)» از دیگر مکان‌هایی است که شبکه سلامت مراسم شب‌های قدر و شهادت امام علی (ع) را از کنار مدافعان سلامت برای شب زنده‌داران پخش می‌کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین