عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۱۱۸۹۵
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۹
مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر از اجرای پویش «علی‌یاوران» خبر داد و گفت: هیأت‌های مذهبی طی ماه رمضان به یاد امیرالمؤمنین(ع) در ۱۱۰ نقطه کشور و در هر نقطه توزیع ۱۱۰ هزار پرس غذا میان نیازمندان را هدف‌گذاری کرده‌اند.

عقیق:هادی شعبانی، مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر در گفت‌وگویی با اشاره به ماهیت هیأت‌های مذهبی اظهار کرد: هیأت‌های مذهبی که از اجتماع محبان سید‌الشهدا (ع) شکل گرفته، فقط به تعظیم شعائر دینی محدود نمی‌شوند بلکه کارکردهای مختلفی را در دستور قرار می‌دهند که یکی از این کارکردها حضور فعال در عرصه‌های خدمات اجتماعی است.

هزار هیأت کشور، فعال در عرصه کمک به محرومان و نیازمند

وی اضافه کرد: اکنون هزار هیأت خدمت‌رسان در سراسر کشور درحال خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان هستند که شاید کمتر از آن‌ها نام برده شود.

مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر تصریح کرد: از دیرباز هیأت‌ها در کمک به نیازمندان فعال و پیش‌قدم بوده‌اند اما طی چندسال‌ اخیر، هیأت‌ها در خیمه میاندار خدمت به صورت هدفمند، فعالیت‌های جهادی خود را در قالب پویش‌های منسجم دنبال می‌کنند.

پویش‌های کمک‌رسانی هیأت‌ها در زمان سیل و زلزله

وی از اجرای پویش «هر هیأت یک روستا» برای کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و پویش «یاساقی‌العطاشی» برای کمک به مشکل آب آبادان یاد کرد و گفت: هیأت‌های مذهبی همچنین در قالب پویش «مهر عاشورائیان»  به تهیه لوازم‌التحریر مورد نیاز در مناطق محروم کشور پرداخته و در فروردین‌ماه سال گذشته نیز با اجرای پویش «سین هشتم» به کمک سیل‌زدگان رفتند.

پویش «خادمان سلامت» برای مقابله با بحران کرونا

شعبانی تصریح کرد: در بحران کرونا نیز هیأت‌های مذهبی در قالب پویش «خادمان سلامت» با هدف قرار دادن چهار گروه خانواده‌های سالمند، نیازمند، بدون سرپرست و درگیر با بیماری کرونا به تهیه اقلام مورد نیاز از جمله دارو و مواد غذایی اقدام کردند تا این گروه‌های پر خطر حضور کمتری در اجتماع داشته باشند.

وی با بیان اینکه نیروهای جهادی هیأت‌های مذهبی برای کمک به کادر درمانی در بیمارستان‌های درگیر با بیماری کرونا حضور یافته‌اند، عنوان کرد: این افراد بدون هیچ چشم‌داشت مادی در کنار بیماران کرونایی بوده و همچنان در حال خدمت‌رسانی به آن‌ها هستند. 

شعبانی ادامه داد: در شرایطی که کشور با بحران کمبود ماسک روبرو بوده و برخی از فاسدان اقدام به احتکار ماسک به صورت انبوه کرده‌اند، هیأت‌های مذهبی به میدان آمده و تولید ماسک و مواد ضد عفونی را در دستور کار خود قرار داده‌اند و تا امروز نیز در حال ضدعفونی کردن معابر و امکان عمومی شهرها هستند.

لبیک هیأت‌ها به توصیه مقام معظم رهبری به رزمایش همدلی

وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب نسبت به اجرای رزمایش گسترده همدلی و کمک مؤمنانه به نیازمندان عنوان کرد: هیأت‌های مذهبی برای لبیک به فرمان رهبر انقلاب اسلامی، عملیات گسترده‌ای را با دو مرحله مقدماتی و تمیکلی در دستور کار خود قرار داده‌اند.

توزیع  ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار پرس غذا، میان خانواده‌های نیازمند

مسئول خیمه مرکزی میداندار خدمت عنوان کرد: در مرحله مقدماتی با اجرای پویش «علی یاوران» هیأت‌های مذهبی تلاش می‌کنند تا طی ماه مبارک رمضان به یاد امیرالمؤمنین (ع) در ۱۱۰ نقطه کشور و در هر نقطه ۱۱۰ هزار پرس غذا و در مجموع ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار پرس غذا را میان خانواده‌های نیازمند توزیع کنند که این هدف بزرگ نیازمند مشارکت عموم مردم است.

اجرای طرح خانواده حامی برای حمایت هدفمند از نیازمندان

وی با بیان اینکه هیأت‌های مذهبی به دنبال مشارکت عموم مردم در رزمایش همدلی به نیازمندان هستند، مطرح کرد: طرح «خانواده حامی» مرحله تکمیل کننده پویش علی یاوران است، در این مرحله تلاش می‌شود تا برای هر خانواده نیازمند یک خانواده حامی پیدا کنیم تا در طول ایام مختلف سال نیازمندان مورد حمایت افراد توانمند قرار گیرند.

شعبانی از استمرار حمایت و نظارت هیأت‌های مذهبی بر ارتباط میان دو خانواده نیازمند و حامی یاد کرد و افزود: هیأت میدانداری می‌شود که بتواند دو خانواده را به یکدیگر وصل کند تا این خانواده‌ها بتوانند در کنار یکدیگر قرار گرفته و هر دو به توانمندی مادی و معنوی مطلوب برسند.

وی تصریح کرد: جهادگران، هیأت‌ها و خانواده‌هایی که هر ظرفیتی برای مشارکت در اجرای این رزمایش گسترده دارند می‌توانند با تلفن‌همراه خود کد دستوری ۴۴۳۳۲۲۱۱#*۶۶۵۵* را شماره‌گیری کنند و به این پویش بزرگ بپیوندند.

مشارکت ۳۵۰ هیأت محوری برای رزمایش همدلی

شعبانی با اشاره به اینکه تا به امروز ۳۵۰ هیأت محوری برای مشارکت در این رزمایش اعلام آمادگی کرده‌اند، عنوان کرد: شماره تلفن ثابت ۰۲۱۲۸۴۲۲۲۱۳ ویژه هیأت‌های مذهبی در نظر گرفته شده است که این مجموعه‌ها می‌توانند با استفاده از آن، اطلاعات بیشتر را برای عضویت در پویش کسب کنند.

روش کمک‌های مردمی و خیرین به این طرح

وی یادآور شد: ریزترین قطره‌ها اگر در کنار یکدیگر قرار گیرند می‌توانند یک لیوان آب را تشکیل داده و عطش یک فرد تشنه را رفع کنند؛ افراد علاقه‌مند برای مشارکت مالی در این پویش می‌توانند مبالغ مورد نظر خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۴۴۷۷۷ به نام مرکز نیکوکاری میاندار خدمت، واریز کنند تا با استفاده از مبالغ آن‌ها، بسته‌های غذایی تهیه شده و در مناطق محروم توزیع شود.

مسئول دفتر خدمات اجتماعی جامعه ایمانی مشعر در پایان با بیان اینکه جلسات هیأت‌های مذهبی در ماه مبارک رمضان با استفاده از بستر رسانه و فضای مجازی دنبال خواهد شد، گفت: خادمان هیأت‌های مذهبی که با رعایت کامل دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، اقدام به پخت و بسته‌بندی مواد غذایی خواهند کرد، در کنار این مجاهدت، قرائت قرآن، منبر و مناجات را در محل پخت و بسته‌بندی غذا، برای توسل به ساحت مقدس اهل بیت (علیهم‌السلام) درنظر گرفته‌اند و برنامه خود را برای مخاطبان هیأت منعکس خواهند کرد.

 

 

منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین