عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۹۱۴۶
تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۳
آیت‌الله یوسفی غروی در همایش رصد و پاسخ به شبهات غدیر به برخی از شبهات پاسخ داده است.


عقیق:به نقل از روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، آیت‌الله یوسفی غروی در همایش پاسخ گویی به شبهات غدیر با اشاره به استناد خطبه غدیر اظهارداشت: مفصل ترین خطبه در احتجاج شیخ طبرسی که در اوایل قرن هفتم می‌زیسته آمده البته معاصر با طبرسی رضی‌الدین ابی القاسم علی بن موسى ابن جعفر بن محمد بن طاووس در کتاب التحسین و الیقین فی امرة امیر المؤمنین علی بن ابی طالب علیه السلام این خطبه را آورده است.
آیت الله یوسفی غروی تصریح کرد: فاطمیان اولین کسانی بودند که در مجالس رسمی و با اهمیت زیاد این خطبه را می خواندند.
وی افزود: در جواب آن گروهی که می‌گویند آل بویه در طرح  غدیر نقش بسزایی داشته باید گفت چه در برپایی مراسم غدیر و چه در برپایی مراسم عاشورا فاطمیان مصر قبل از آل بویه در این زمینه پیشتاز بوده‌اند. پس این شبهه که می‌گویند آل بویه موضوع غدیر را ساخته‌‌اند؛ کاملاً منسوخ است.
مصطفی چاووشی کارشناس فرهنگی نیز در ادامه این برنامه افزود: همانطور که علمای شیعه در امر پژوهش در حال تحقیق و کار هستند و مراکز مختلفی در تهران و قم در این حوزه کار می‌کنند. دشمنان هم در زمینه شبهات به شدت مشغول هستند.عربستان سعودی به‌عنوان یکی از مراکزی که در حوزه ایجاد شبهات برای عالم تشیع فعالیت گسترده‌ای دارد و مرکز رصد و پایش فعالیت ها و عقاید شیعه را تأسیس کرده است.
وی افزود:اهداف اصلی این مرکز و مراکز دیگر دامن زدن به اختلافات قومیتی و مذهبی همچنین ایجاد شکاف و برهم زدن وحدت اهل تسنن با شیعیان ایران است. دشمنان دقیقاً به این نتیجه رسیده‌اند که هیچ قدرتی امروز در جهان نمی‌تواند اقتدار نظام اسلامی را تهدید کند بنابراین با ایجاد شبهات می‌خواهند به اعتقادات مردم ایران خدشه وارد کنند و از این طریق به مقاصد خود برسند.

منبع:تسنیم
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: