عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۸۹۴۳
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه در آیه ۶۷ سوره مائده خداوند به بیان سه نکته پرداخته و پیامبر اکرم(ص) مأمور به ابلاغ آن شده است، گفت: این آیه به نام آیه تبلیغ نام‌گرفته و این آیه یکی از مهم‌ترین آیه‌های ولایت است.
عقیق:آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام کاظم(ع) و شروع سال تحصیلی جدید حوزه‌های علمیه اظهار داشت: آیه 67 سوره مائده به نام آیه تبلیغ نام‌گرفته و این آیه یکی از مهم‌ترین آیه‌های ولایت است.
وی با بیان اینکه در این آیه خداوند به بیان سه نکته پرداخته و پیامبر اکرم(ص) مأمور به ابلاغ آن شده است، افزود: آنچه بر پیامبر اکرم(ص) در این آیه نازل‌شده هم سنگ رسالت او است، دوم آن‌که خطراتی پیامبر اکرم(ص) را در بیان رسالت خود تهدید می‌کرده و خداوند به ایشان فرموده نترس و این موضوع مهم را ابلاغ کن!، همچنین خداوند تهدید کرده اگر مردم زیر بار ابلاغ این آیه نروند آن‌ها را به‌سوی کفر می‌برد.
مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: آیا جز مسئله رسالت و خلافت چیز دیگری می‌تواند تفسیر آیه 67 سوره مائده باشد، هیچ تفسیر دیگری نمی‌توان برای آن بیان کرد، این آیه ویژگی‌های سه‌گانه‌ای دارد که تنها بر مسئله ولایت منطبق می‌شود.

منبع:تسنیم
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: