عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۹۸۷۴۳
تاریخ انتشار : ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۷:۵۳
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از افزایش قیمت نهایی عتبات دانشگاهیان و خداحافظی با ارزهای دولتی در این سفر خبر داد.

عقیق:حجت الاسلام سید محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفت و گویی در خصوص افزایش قیمت عتبات دانشگاهیان گفت: نوزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از 24 مرداد ماه سال جاری از استان تهران و بوشهر  آغاز شده  و تا اول آبان ماه سال جاری ادامه دارد.

وی در خصوص هزینه‌های اعزام به عتبات عالیات اظهار کرد: در برخی ایام، مانند عرفه و  نوروز هزینه‌های اعزام به عتبات توسط سازمان حج و زیارت افزایش پیدا می‌کند و این افزایش هزینه‌ به دلیل حجم تقاضاست.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: از ابتدای نوزدهمین دوره اعزام دانشجویان افزایش چندانی در هزینه عتبات نداشتیم فقط کاروان‌هایی که در ایام عرفه مشرف شدند 10 درصد افزایش هزینه داشتند.

حجت الاسلام فقیهی بیان کرد: قیمت کاروان‌های دانشجویی از یازدهم شهریور افزایش پیدا می‌کند و میزان افزایش هزینه‌ها امروز  سوم شهریور اعلام  و  از هفته آینده اجرایی خواهد شد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به مبلغ تعیین شده برای اعزام ها گفت: در گذشته بلیط دانشجویان با دلار دولتی خریداری می شد اما اکنون برای نوزدهمین دوره از ارز آزاد برای تهیه بلیط استفاده خواهد شد که براساس آن  مبلغ سفر به صورت  هوایی برای هر دانشجو سه میلیون تومان و زمینی 2 میلیون تومان برآورد شده است.

گفتنی است؛ در هجدهمین دوره عتبات دانشگاهیان یک میلیون قیمت زمینی اعزام دانشجویان به عتبات و یک میلیون و پانصد هزار تومان هزینه هوایی بود.


منبع:حج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین