عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۵۲۰۲
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
آیت‌الله مکارم‌:
در روایات واحادیث اهل بیت (ع) چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد و برخی با یک مشت خرافات به اسلام و هم به طب سنتی آسیب می‌زنند.
عقیق:حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار با وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر نگاه ویژه‌ی دولت به طرح تحول سلامت همانند گذشته بر لزوم استمرار حمایت دولت از سلامت و بهداشت جامعه تصریح کردند.

معظم له با اشاره به نامگذاری سال به حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اقلام پزشکی ساخت داخل را سبب ایجاد اشتغال و افزایش امید در کشور دانستند.

ایشان همچنین از تولید کنندگان دارو خواستند برای برخوردارشدن از حمایت مردمی بر کیفیت تولیدات خود بیفزایند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی طب سنتی که در چارچوب قانون و ضوابط باشد را تاثیر گذار و مورد تایید قرار دادند و تصریح کردند: در روایات و احادیث اهل بیت (ع) چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد و برخی با یک مشت خرافات هم به اسلام وهم به طب سنتی آسیب می‌زنند.

خاطرنشان می‌شود: در ابتدای این دیدار وزیر بهداشت نیز در سخنانی ابراز امیدواری کرد تاپایان دولت دوازدهم ۹۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی استان افزوده شود.

وی از بی ضابطه بودن طب اسلامی (سنتی) در کشور انتقاد کرد وافزود: برخی افراد، بدون تخصص و با هدف کسب درآمد وارد این عرصه می‌شوندکه هم برای طب سنتی وهم برای روحانیت مشکل آفرینی می‌کنند.

وزیر بهداشت و در مان بر حمایت از اقشار کم درآمد در طرح تحول سلامت تاکید کرد وگفت: در حال حاضر هیچ جنازه‌ای به دلیل ناتوانی مالی خانواده متوفی در بیمارستان نگه داشته نمی‌شود.

منبع:حوزه
پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین