عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۹۲۶۹۱
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۲
عضو شورای فتاوای اهل سنت خراسان شمالی:
عضو شورای فتاوای اهل سنت خراسان شمالی با تأکید بر وحدت هر چه بیشتر مسلمانان گفت: اهل سنت خراسان شمالی رهبر معظم انقلاب را از «اولوالأمر» می داند و مسلمانان باید بر مشترکات تکیه کنند.
عقیق:آخوند گلدی کمالی، یکشنبه شب در همایش وحدت شیعه و سنی با حضور علمای لبنانی در شهرستان راز و جرگلان اظهار داشت: مسلمانان باید به مشترکات تکیه کنند، چون دو مذهب شیعه و سنی مشترکات فراوانی دارند، بنابراین وحدت بین مسلمانان ضروری است.

وی افزود: در قرآن کریم چیزی به عنوان ادیان اسلام نیامده، بلکه تنها یک دین اسلام آمده است و شیعه و سنی یک خدا و یک رسول‌داریم و آن‌قدر مشترکات داریم که جایی برای اختلاف نیست.

آخوند گلدی کمالی با بیان اینکه در خراسان شمالی به عنوان یک استان چند قومیتی، هیچ‌گونه اختلاف مذهبی نیست، گفت: در این استان شیعه و سنی در کنار هم به‌صورت مسالمت‌آمیز و تحت لوای نظام جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب زندگی می‌کنند.

این عالم اهل سنت خراسان شمالی با اشاره به اینکه اهل سنت این استان، مقام معظم رهبری را از  اولوالأمر دانسته و اطاعت از ایشان را بر خود واجب می‌دانند، اظهار داشت: این‌جانب به نمایندگی از اهل سنت خراسان شمالی به‌ویژه شهرستان راز و جرگلان اعلام می‌کنم که استکبار جهانی و صهیونیسم بین‌المللی و جیره‌خوارانش بدانند، ما همه اهل یک قبله بوده و هیچ‌گونه اختلافی با یکدیگر نداریم.

مدیر مدرسه علمیه خادمیه اهل سنت امانلی بخش جرگلان شهرستان راز و جرگلان تصریح کرد: امروز ما دوشادوش برادران شیعی خود جنایت‌های تروریستی و فتنه‌انگیزی‌های اخیر ترامپ را محکوم کرده و با رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای پیشبرد اهداف ایران و به‌ویژه دفاع از مظلومین فلسطین می‌کوشیم.

وی خطاب به مسلمانان جهان اظهار داشت: ای مسلمانان عزیز در یک صف واحد قرار بگیرد، قلب‌هایتان را به یکدیگر نزدیک کنید و دشمنان مشترک خود را بشناسید.

وحدت امت اسلام از برکات انقلاب اسلامی است

آخوند محمد سرافراز، یکی دیگر از علمای اهل سنت خراسان شمالی نیز در این همایش با اشاره به اهمیت وحدت در بین مسلمین، گفت: وحدت و اتحاد امت اسلام از برکات انقلاب، نظام اسلامی و امام راحل است.

وی، با اشاره به وحدت کم‌نظیر موجود در بین شیعیان و اهل سنت خراسان شمالی، اظهار داشت: وحدت شیعه و سنی در این استان باید برای سایر مناطق الگو و نمونه باشد.

آخوند محمد سرافراز با بیان اینکه اختلافات جزئی امت پیامبر رحمت است، افزود: همان‌طوری که پیامبر اسلام فرموده‌اند اختلاف امت رسول‌الله رحمت است.

مدیر مدرسه علمیه اهل سنت کلاته ابریشم شهرستان راز و جرگلان با اشاره به اینکه فواصل زمانی بین دوازدهم ربیع‌الاول و هفدهم ربیع‌الاول را امام راحل (ره) هفته وحدت نام‌گذاری کردند، گفت: این اختلاف جزئی بین دو فاصله زمانی رحمت است؛ چراکه باعث به وجود آمدن هفته وحدت شد و هفته وحدت و اتحاد امت اسلام از برکات انقلاب، نظام اسلامی و امام راحل است.

وی اظهار داشت: جمیع امت اسلامی باید قدر نعمت وحدت را بدانند؛ زیرا هر چه مسلمین دارند از وحدت دارند و امروز بهترین الگوی ما در مقوله وحدت پیامبر اسلام است.

آخوند سرفراز خاطرنشان کرد: اگر اتحاد بین مسلمانان تقویت شود به موفقیت‌ها و پیشرفت‌های زیادی دست می‌یابند و وحدت بین شیعه و سنی دشمن را از رسیدن به هدفش بازمی‌دارد.

گفتنی است، حدود 10 درصد از جمعیت 936 هزارنفری استان خراسان شمالی در شمال شرق کشور، ترکمن‌های سنی مذهب هستند که در سه شهرستان بجنورد، راز و جرگلان و مانه و سملقان این استان زندگی می‌کنند.

همایش وحدت شیعه و سنی که با حضور طلاب و روحانیان شیعه و سنی استان خراسان شمالی و شماری از علمای شیعه و سنی لبنان در شهرستان راز و جرگلان برگزار شد.


منبع:حوزه

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین