عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۹۱۹۰۸
تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
شبکه رادیویی قرآن به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی ویژه برنامه‌های متعددی را به روی آنتن می‌برد.
عقیق:شبکه رادیویی قرآن همزمان با اربعین حسینی ویژه برنامه های متعددی را تهیه و پخش خواهد کرد.

"قدم به قدم تا حرم" عنوان ویژه برنامه‌ای است که روز پنجشنبه 18 آبان ماه به منظور بزرگداشت روز اربعین، زیارت اربعین به عنوان یک مستحب توصیه شده و همچنین یکی از نشانه‌های شیعه از رادیو قرآن تقدیم شنوندگان خواهد شد.

مستندات قرآنی زیارت اربعین، شباهت‌های زیارت اربعین با فریضه حج و عبادات گروهی، اهمیت رویداد پیاده‌روی و بعد رسانه ای زیارت اربعین از جمله اهداف این ویژه برنامه است.

گزارش زنده از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)، کربلای معلی، خاطرات پیاده روی کربلا، امام حسین(ع) از منظر یک اسلام‌شناس انگلیسی، "یک چله زیارت" پخش فرازهایی از زیارت اربعین همراه با ترجمه ادبی از آیتم‌های این ویژه برنامه است.

پخش تلاوت‌های آرشیوی و دعوت از قاری نوجوان به عنوان قاری مجلس عزای امام حسین(ع) نیز از دیگر بخش‌های این برنامه خواهد بود.

حجت‌الاسلام  سیدناصر نوری‌زاده مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران نیز در این برنامه به اهمیت زیارت اربعین از منظر اطلاع‌رسانی و بعد رسانه‌ای و تجدید عهد همگانی و شباهت‌های آن با اعمال عبادی گروهی می پردازد.

این برنامه کاری از گروه علوم قرآنی است که به تهیه‌کنندگی مونا توسلی، اجرای علی جباری، گویندگی رضا خضرایی، آدینه الهیاری و یاسر دعاگو به عنوان راوی، لیلا طاهری گزارشگر و هماهنگی فاطمه قاسم آبادی از ساعت 9:15 الی 11 به صورت زنده از رادیو قرآن پخش می‌شود.

میان برنامه "اشاره" نیز روزهای 17 و 18 آبان ماه به معرفی کتاب هایی ویژه اربعین حسینی می‌پردازد که در 14:55 تقدیم شنوندگان خواهد شد.

زیارت اربعین به مناسبت روز اربعین حسینی، پنجشنبه 18 آبان ساعت 7 صبح از رادیو قرآن پخش می‌شود. 

"در مسیر بهشت"  گزارش زنده از پیاده‌روی اربعین حسینی است که در روز اربعین به سمع مخاطبان خواهد رسید.

سخنرانی به مناسبت اربعین حسینی ساعت 17:55 روز پنجشنبه 18 آبان ماه و نمایش های قرآنی با موضوع وارثان نیکی، آرزوی جهاد و محک  روزهای 15 تا 18 آبان از دیگر برنامه های رادیو قرآن به این مناسبت است.

ویژه برنامه اشراق  نیز روزهای 17 و 18 آبان به کارشناسی دکتر ایزدی و / حجت‌الاسلام سید احمد روحانی (کارشناس علوم قرآنی) تقدیم مخاطبان رادیو قرآن می شود.

این ویژه برنامه به بررسی عدد 40 در آموزه‌های اسلامی و دینی، تبیین آموزه‌ها و مضامین مطروحه در زیارت اربعین، بیان خصوصیات و ویژگی‌های پیامبر اکرم(ص)، ("رحمة للعالمین"، سخت گرفتن برخود یا "باخع لنفسه") و  بررسی زندگینامه و شهادت امام رضا(ع) خواهد پرداخت.

برنامه صبحگاهی مهرتابان نیز از روز 13 تا 17 آبان به اهمیت پیاده‌روی اربعین، ولایت مداری و پخش گزارش پیاده‌روی اربعین می پردازد.


منبع:تسنیم


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین