عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۱۶۹۸
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۵
در نشست شورای راهبردی اربعین اعلام شد
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت:هزینه انتقال زائرین به تهران که به صورت عادی فوت کرده‌اند ۱۵ میلیون است، براساس قراردادمنعقده با بیمه امسال درصورت فوت عادی ۳۰ میلیون غرامت اعطا می شود.
عقیق:نشست شورای راهبردی اربعین حسینی صبح امروز در اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور برگزار شد. 

در این نشست سردار حسین ذوالفقاری گفت: مشکلات زائرین اربعین تنها به فوت و یا تصادفات آنها بازنمی‌گردد، چرا که آنها مشکلات دیگری دارند که اکثر آنها به داخل عراق بازمی‌گردد. 

وی افزود: مردم اطلاع ندارند که هزینه انتقال زائرین به تهران که به صورت عادی فوت کرده‌اند ۱۵ میلیون تومان است، در حالی که براساس قرارداد منعقده با بیمه در سالجاری، در صورت فوت عادی ۳۰ میلیون تومان غرامت اعطا می‌شود.

رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی با اشاره به برخی انتقادها مبنی بر تعداد کم اتوبوس‌های انتقال زائرین به مرزها گفت: ۱۲ هزار اتوبوس بین‌شهری، ۶۰ هزار سرویس به زائرین اربعین ارائه می‌کند، لذا این تعداد خدمات حمل و نقل به هیچ وجه کم نیست. 

در این نشست، تعدادی از مسئولین حاضر، بر ارائه ویزا جهت تردد زائرین اربعین تأکید و درخواست کردند که به دلیل عدم بازگشایی مرز خسروی و فرصت کم برای آغاز به کار آن و تردد زائرین از گیت‌های آن، بهتر است امکانات و ظرفیت این مرز به دیگر مرزهای سه‌گانه منتقل شود. 

همچنین واگذار کردن بخشی از تصدی‌گری خدمات به زائرین اربعین و فعال شدن بخش خصوصی در این زمینه، بخش دیگری از اظهارات حاضرین در این جلسه بود که آنها معتقد بودند باید اتحادیه‌ها به بهترین شکل ممکن در این خصوص ورود کرده تا زائرین تلقی دولتی بودن خدمات را نداشته باشند.


منبع:مهر


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین