عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۹۰۶۲۳
تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۴
گزارشی از تشییع باشکوه پیکر شهید حججی در نجف‌آباد
نجف آباد، امروز میزبان ده‌ها هزار‌‌‌ عاشق و دلباخته‌ای بود که از سراسر ایران اسلامی راهی شهر شهیدان شدند تا پیکر فرزند وطن را در آغوش بگیرند.
عقیق:مردم شهرستان نجف آباد و دیگر دوست‌داران شهدا و اهل بیت (ع) از ساعات ابتدایی امروز آماده برگزاری مراسم تشییع و تدفین پیکر شهید مدافع حرم، محسن حججی بودند.
نجف آباد در انتظار فرزند وطن
خیل مشتاقان علاقه‌مند به امام و شهدا از ساعات ابتدایی صبح امروز راهی محل برگزاری مراسم شدند. از سایر شهرستان‌ها و استان‌های کشور نیز جمعیت مشتاق راهی نجف آباد شده تا در مراسم تشییع و تدفین حضور داشته‌باشند.

ورودی‌های نجف آباد از سمت اصفهان و تیران شاهد حرکت دسته دسته مشتاقانی بود که هرچه سریع‌تر خود را به میدان بسیج و گلزار شهدا می‌رسانند.
موکب‌های پذیرایی در جای جای شهر نجف آباد برپا شد، نوحه خوانی، پخش زیارت عاشورا و توزیع نذری و سربند در حال انجام است و صحنه‌هایی از همدلی و انسجام ملت انقلابی در این روز دیده می‌شود.
آرامگاه شهید حججی در انتظار پیکر بی‌سر
 مردم نجف آباد با استقبال با شکوه خود در انتظار تشییع پیکر شهید مدافع حرم محسن حجحی بودند. در روزهای قبل یادمان شهدای نجف آباد برای تدفین شهید حججی درنظر گرفته شد و مراحل ایجاد آرامگاهی برای این شهید بزرگوار انجام شد.
مردم نجف آباد پیکر شهید حججی را در آغوش کشیدند
بعد از ساعات‌ها انتظار مردم نجف آباد و همه مشتاقان شهدا که از سراسر ایران اسلامی راهی این شهر شده بودند پیکر شهید حججی را در آغوش گرفتند. خودروی حامل پیکر این شهید مدافع حرم در میان خیل عظیم جمعیت بارها متوقف شد.
مردم با فریاد یا حسین (ع)، یا زینب(س) پیکر شهید محسن حججی را همراهی کردند. صدای شکستن بغض‌ها به گوش می‌رسید، صدای فریادها، ناله‌هایی که مدت‌ها انتظار کشیده‌اند و اکنون انتظار آنها با دیدار فرزند وطن به پایان رسیده‌است.
حضور بیش از 400خبرنگار در مراسم تشییع شهید حججی
بیش از 400خبرنگار از رسانه‌های مختلف مراسم تشییع شهید محسن حججی را پوشش خبری می‌دهند. بیش از 400 کارت تردد برای خبرنگاران رسانه‌های مختلف محلی، استانی، کشوری و بین‌المللی برای پوشش خبری مراسم تشییع شهید حججی صادر شده است.
شهید حججی الگویی جاوید برای جانبازی در راه دفاع از حرم اهل بیت (ع)
مراسم شهید حججی از صبح بسیار زود در شهر نجف آباد آغاز شد، مردم از تمام نقاط شهر برای استقبال و وداع با قهرمان شهر خود به میدان بسیج آمده اند.
سردار وحید حقانیان از مدیران اجرایی دفتر رهبر معظم انقلاب و  محمود حجتی نجف آبادی وزیر جهاد کشاورزی نیز در مراسم تشییع پیکر شهید حججی حضور دارند.
استاندار اصفهان، نمایندگان مجلس، اعضای شورای شهر و تمام مردم از سراسر کشور در میدان بسیج نجف‌آباد گرد هم آمده‌اند.
همه آمده‌اند، جوانان نجف‌آبادی در تشییع پیکر دوستشان سنگ تمام گذاشتند.
حضور بختیاری‌های ساکن یزدانشهر در مراسم تشییع شهید مدافع حرم محسن حججی نیز یکی از حواشی مراسم شهید حججی است.
حضور بانوان ایرانی در مراسم تشییع شهید حججی
بانوان بسیاری که تعدادشان کمتر از مردان نیست با به دست گرفتن عکس و پوسترها و شعارهایی در مورد شهید بی سر، محسن حججی، از ابتدای صبح در مراسم تشییع این شهید والامقام شرکت کردند.
یکی از بانوان پلاکاردی در دست دارد و که روی آن نوشته شده: «می‌شه در قرن 21 زندگی کرد و از راه حسین (ع) جدا نشد.»
بانوان شرکت کننده در مراسم شهید حججی همگی عکس شهید قهرمان خود را به چادرهایشان نصب کرده‌اند.
حضور علی حججی به همراه مادرش در مراسم تشییع پدر قهرمان
علی فرزند دو ساله شهید محسن حججی به همراه مادرش، در مراسم تشییع پدر قهرمان خود شرکت کرده است.
از همان ساعات آغازین صبح علی کوچولو بیقرار و منتظر از خواب بیدار می‌شود، گویی با تمام بچگی‌اش می‌داند که امروز روز وداع است و نه تنها او، که تمام مردم ایران برای وداع با پدر قهرمانش به شهرشان آمده‌اند.
علی دو ساله به همراه مادر راهی و خانواده راهی می‌شود، او مانند سایر مردم در میدان بسیج نجف‌آباد به انتظار نشسته است.
شهید محسن حججی به قهرمانی برای تمام کشور تبدیل شده است و تنها یک شهر نیست که برای وداع با این شهید ولایت مدار به انتظار نشسته است.
کودکان نجف‌آبادی از شهید قهرمان می‌گویند
حضور کودکان در مراسم تشییع شهید محسن حججی چشم گیر است، آن‌ها همراه بزرگترهای خود به استقبال شهید مدافع حرم آمده‌اند.
 امروز کودکان بسیاری به همراه خانواده‌های خود در مراسم باشکوه تشییع شهید محسن حججی شرکت کرده‌اند، هر کدام از آن‌ها نیز عکس شهید حججی را به دست دارند و با هم تکرار می‌کنند: «بابای علی قهرمان است.»
یکی از کودکان این جمله را تکرار کرد و گفت: بابای علی قهرمانه و ما می‌خواهیم وقتی بزرگ شدیم مثل بابای علی قهرمان باشیم»
یکی از دختر بچه ها نیز که به گفته مادرش کاردستی گل لاله را با دستان خودش درست کرده و عکس شهید حججی و پسرش را به آن چسبانده است، گفت: «بابای علی قهرمانه، همه باباها قهرمانن و از امام حسین (ع) دفاع می کنند»
پسر بچه ای دیگر گفت: « همه ما وقتی بزرگ شدیم راه امام حسین (ع) را ادامه می دهیم، من هم می‌خواهم مانند شهید حججی مدافع حرم شوم.»
یکی دیگر ازآن‌ها نیز گفت: « من هم مانند شهید حججی باید شهید مدافع حرم شوم.»
یکی از دختران خادم شهدا نیز گفت: شهید حججی زینت تمام شهدای مدافع حرم نجف‌آباد شد، این شهید نشان داد دهه هفتادی‌ها هم می‌توانند شهید بدهند، فقط کافیست کاری کنیم که خدا عاشقمان باشد.
مردم حاضر در میدان بسیج یک صدا شعری در وصف اسارت میخوانند. صدای آژیر ماشین پلیس از سمت یکی از خیابان‌ها شنیده می‌شود.
مردم همراه مداح و جمعیت عزادار «آقام حسین (ع)» سر می‌دهند.دسته های عزاداری در مراسم تشییع حضور دارند و به عزاداری و همراهی با مردم پرداخته‌اند.
جمعیت هم‌اکنون آرام آرام به سمت یادمان حرکت می‌کنند.
جوانان بروجنی میان عزاداران نجف‌آبادی کتاب توزیع می‌کنند
جوانان بروجنی در میان جمعیت عزادار شرکت کننده در مراسم تشییع شهید حججی کتاب توزیع می‌‌کنند، اینها هم مانند شهید حججی معنای آتش به اختیار را خوب می‌دانند.
 این جوانان از بروجن آمده‌اند و مانند محسن کتاب معرفی و توزیع می‌کنند.مردم عزادار بسیار از  این اقدام استقبال کرده‌اند، توجه همه به این حرکت جلب شده است. غوغای مردم ایران در نجف‌آباد در حضور پیکر فرزند دلیر ایران احساس می‌شود، هر کس به نوبه خود ادای دین می‌کند.

نخستین فیلم هوایی از غوغای مردم نجف‌آباد در تشییع پیکر فرزند دلیر ایران
مردم نجف‌آباد در روز بازگشت پیکر فرزند دلیر ایران غوغایی به‌یادماندنی رقم زدند.
 میدان بسیج نجف‌آباد مملو از جمعیتی است که برای استقبال از شهید بی‌سر، سر از پا نشناخته و از ساعات ابتدایی صبح امروز خود را به میعادگاه رسانده‌اند.
نخستین تصاویر هوایی منتشرشده از مراسم تشییع شهید حججی نشان‌دهنده ارادت مردم ولایتمدار نجف‌آباد، اصفهان، شهرستان‌های اطراف و دیگر نقاط کشور است که روزی عاشورایی را در شهر شهیدان رقم زده‌اند.
قدردانی پدر شهید حججی از مسئولان ارشد دفتر مقام معظم رهبری‌
پدر شهید حججی از مسئولان ارشد دفتر مقام معظم رهبری سپاسگذاری کرد.
 پدر شهید والا مقام محسن حججی از مسئولان ارشد دفتر مقام معظم رهبری قدردانی کرد. امروز مسئولان کشوری و استانی و شهرستان نجف‌آباد در مراسم تشییع شهید محسن حججی شرکت کرده و مردم را همراهی  می‌کنند.
امروز شهر نجف‌آباد یک صدا و یکپارچه یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات ایران را رقم می‌زند.
گورستانی برای دفن آرزوهای دشمن ساخته‌ایم/اگر برجام برای آمریکا تنها گزینه است برای ایران اصلاً گزینه نیست

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان "ما زندگی خود را بر اساس تعامل با آمریکا بنا نکرده‌ایم، زندگی ملت ایران مستقل از برجام است"، گفت: اگر برجام برای شما تنها گزینه است برای ما اصلاً گزینه نیست.
 سردار حسین سلامی صبح امروز در مراسم تشییع شهید محسن حججی اظهار داشت: امروز به کهشکان پرستاره شهرستان نجف‌آباد یک ستاره پرفروغ و روشن دیگری اضافه شد، پیکر مطهری امروز بدرقه می‌شود تا در جوار رحمت حق روزی‌خواه شده و به حیات ابدی بپیوندد.
وی افزود: کیفیت شهادت محسن حججی تصویری نزدیک و جلوه‌ای باشکوه از شهادت اصحاب امام حسین(ع) در ظهر خونین عاشورا بر صفحه دل‌ها نقاشی کرد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: چشمان آرام محسن را در لحظه اسارت و ترس شمر زمان را نگاه کنید، این 2 تصویر نماد واضح و آشکاری از حقانیت راه محسن حججی است، شهید حججی شهید کاملی از عاشورا است و به همه اصحاب امام حسین(ع) نزدیک و شبیه است.
وی با بیان اینکه او در دادن سر به پیشگاه امامش به امام حسین(ع) اقتدا کرد، گفت: او هل من ناصر امام زمان(عج) را شنید، در دادن دست‌ها به مظهر غیرت الهی به شکوه جوانمردی حیات بشر به حضرت عباس(ع) اقتدا کرد و بدون دست‌ها به سرزمین خود بازگشت.

سردار سلامی تصریح کرد: او همچون حضرت قاسم شیرین‌ترین شهد موت یعنی شهادت را چشید و همچون حضرت علی اکبر جوان به میدان جنگ رفت، او همانند دیگر اصحاب عاشورا قطعه قطعه شد تا پیکره جهان اسلام به یکدیگر پیوند بخورد.
وی ادامه داد: او نماد وحدت، صلابت و پایداری یک امت است، پیکری که امروز در تابوت می‌بینید سند وفاداری این ملت با آرمان‌های امام حسین(ع) است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با ابراز اینکه "شهید حججی شجره طیبه‌ای است که در سرزمین ما کاشته شد و به کلام رهبر معظم انقلاب و کلام وحی آبیاری شد"، گفت: محسن حججی از رویش‌های امروزی انقلاب اسلامی است و امروز شخصیت او شخصیتی فراتر از کالبد مادی و جسم دنیایی‌اش است.
وی خاطرنشان کرد: روح او در پیکر جوانان ما تقسیم شده و شهید حججی امروز یک شخصیت و هویت اسلامی در پیکره جامعه ما و امت اسلامی به شمار می‌رود.
سردار سلامی اظهار داشت: شهید حججی تعلیم‌یافته این مکتب است و در دامان پدر و مادری پاک و مطهر تربیت شده، امروز و دیروز و پریروز از آسمان چشم مسلمانان ایرانی باران می‌بارید و پهنه صورت مسلمانان جویبار اشکی بود که قلب آنان از احساسات می‌جوشید، محسن حججی فرزند بزرگ رهبر انقلاب و فرزند همه ما شد.
وی بیان کرد: محسن حججی روح عاشورا را دوباره در کالبد این ملت زنده و بعثتی ایجاد کرد و چشمان زیبایش در قلب‌ها نفوذ یافت، او همه دستگاه محاسباتی دشمنان و معیارهای آنان درباره جوانان این نسل را تغییر داد، آن‌ها که فکر می‌کردند ملت ایران از تعقیب آرمان‌هایشان خسته شده‌اند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: این دریای خروشان و موج جمعیت عاشق در خیابان‌های تهران، مشهد مقدس، میدان امام(ره) اصفهان و امروز در نجف‌آباد را ببینند، باید دید اعجاز یک شهید چگونه ملت را به حرکت درمی‌آورد و انقلابی نوین در دل‌ها ایجاد می‌کند.
وی ادامه داد: او حجت‌های بزرگی برای ما به‌همراه آورد و جوانان ما را مهیای نبردی بی‌پایان نمود، جوانان ما امروز در دل و احساس و در افق بلند اندیشه خود تعقیب آرزوهای محسن را در دستور کار خود قرار دادند. ملت بزرگ ایران، شکوه شهادت این شهیدان عامل اصلی پیروزهای ما در این تاریخ 40ساله نبرد ما با دنیای استکبار شده است.
سردار سلامی اضافه کرد: آنچه سبب پیروزی ملت ایران برابر جهان استکبار در طولانی‌ترین جنگ قرن بیستم شد شهادت این جوانان برومند و صبر خانواده‌های آن‌ها بود و این راه ادامه دارد.
وی با تأکید به اینکه "شهید حججی و یاران او راه را به ما نشان دادند"، خاطرنشان کرد: راه سعادت ما در تبعیت از سخنان رهبر معظم انقلاب است، او نشان داد تنها ستاره‌ آستان ملت اسلام و عامل سعادت و نجات مسلمانان، ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: اگر ما امروز به یک قدرت تراز اول جهانی در حال تبدیل شدن هستیم و توانسته‌ایم در 40 سال گذشته همه تهاجمات استکبار را خاموش کنیم و گورستانی برای دفن آرزوهای دشمن بسازیم به‌برکت شهادت این عزیزان و از غلاف درآمدن شمشیرهای جهاد و روح عاشورایی در ملت مسلمان ایران بود.
وی با بیان اینکه "ما به اولویت اول در جهان تبدیل شده‌ایم"، اظهار داشت: در روزهای اخیر دیدیم و شنیدیم که چگونه رئیس جمهور به‌ظاهر بزرگ‌ترین امپراطوری تاریخ بشر از ایران سخن می‌گفت، لحن کلام او هرچند اهانت‌آمیز بود اما اعتراف عاجزانه‌ای بر تولد قدرتی نوین در نظام جهانی به‌نام ایران در پرتو اسلام بود.
سردار سلامی تصریح کرد: ما پیش از انقلاب هم ایرانی بودیم اما اسلام بر ما هویت بخشید، زمانی که امام راحل طلوع کرد و خورشید اسلامی بر این سرزمین تابید اسلام به ما هویت ایرانی بخشید تا به مسلمان و ایرانی بودن افتخار کنیم.
وی ادامه داد: رئیس جمهور آمریکا به ما اهانت کرد و ما را حامی تروریست نامید در حالی که چند ماه قبل اعلام کرد که داعش ساخته قدرت آمریکاست، ما به رئیس جمهور آمریکا می‌گوییم او باید تاریخ نزدیک را مطالعه کند، به او می‌گوییم همه رئیس جمهورهای پیشین آمریکا در روند انقلاب همه قدرت خویش را به کار بردند تا نظام اسلامی ما را متوقف کنند، به او واقعه طبس را یادآور می‌شویم که چیزی به‌جز مشتی خاکستر بر جای نماند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: به آنان می‌گوییم جنگی 8ساله و نابرابر را به ملتی تازه به استقلال رسیده تحمیل کردید که پایان آن دفاع مقدس 8ساله چیزی جز شکست برای جهان استکبار نبود، به آنان می‌گوییم شما ملت ایران را در محاصره اقتصادی شدید قرار دادید، می‌خواستید ملت ایران را فلج کنید و شکیبایی مردم ما را تمام کنید اما ملت بزرگ ایران از دیوار اراده شما عبور کردند و در پرتو آن تحریم اقتصادی با اراده رهبری و ملت بزرگش یک شکوه را آفرید.
وی بیان کرد: شما می‌خواستید ما را در انزوای سیاسی جهانی قرار دهید اما جوانان ایرانی حصار بندها را شکستند و در آفریقا و شبه‌جزیره حجاز در تغییر سیاست‌های شما هستند، شما می‌خواستید عملیات روانی را بر سرزمین اسلامی قرار دهید اما خود امروز در بیابان‌ها سرگردانید.
سردار سلامی با ابراز اینکه "توصیه ملت ایران به کسانی که شکوه و عظمت ما را نمی‌بینند این است که به چشم‌پزشک مراجعه کنند"، گفت: ملت بزرگ ایران به رئیس جمهور آمریکا توصیه می‌کند که واقعیت‌ها را ببیند، آن‌ها می‌خواهند ما را خلع سلاح کنند اما به آن‌ها می‌گوییم هر کس از موشک‌های ما می‌ترسد به پناهگاه برود.
وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور، جهان بسیار بزرگ‌تر از آمریکاست، از شما سؤال می‌کنم؛ در کجای تحولات این منطقه قرار دارید؟ بهتر است رئیس جمهور آمریکا به‌فکر گره‌گشایی از بحران‌های عظیم آمریکا باشد که ملت آمریکا گرفتار آن‌ها هستند.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ما زندگی خود را بر اساس تعامل با آمریکا بنا نکرده‌ایم، زندگی ملت ایران مستقل از برجام است، اگر می‌خواهید برجام را نقض کنید بدانید ما از خدا این را می‌خواهیم به این دلیل که بدون برجام بهتر پیشرفت می‌کنیم.
وی افزود: ما فرض می‌کنیم در جغرافیای سیاسی جهان واقعیتی به‌نام آمریکا وجود ندارد و این فرض ماست و ما با این فرض زندگی می‌کنیم، اگر برجام برای شما تنها گزینه است برای ما اصلاً گزینه نیست.
سردار سلامی خاطرنشان کرد: نام و آرمان شهید حججی در قلب‌های ما تا ابد می‌ماند و من به مردم شهر نجف‌آباد و خانواده‌های همه شهیدان به‌ویژه خانواده شهید حججی تبریک و تسلیت عرض می‌کنم که این شهید فخر عالم اسلام شد، از ملت ایران صمیمانه تشکر می‌کنم و به‌عنوان پاسداری کوچک دست و پای شما را می‌بوسم.
شهید محسن حججی متعلق به همه ملت ایران و امت اسلامی است
محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی امروز در حاشیه تشییع پیکر مطهر شهید محسن حججی در جمع خبرنگاران، با اشاره به خصوصیات این شهید اظهار داشت: شهید بزرگوار محسن حججی متعلق به همه ملت ایران و امت اسلامی است، شهیدی که با آن صلابت و شجاعت بدون آنکه خم به ابرو بیاورد، در چنگال دشمن مسیر خود را ادامه داد و جان خود را فدا کرد.
وی افزود: از همه مردم و مسئولان برای حضور در این مراسم تشکر می‌کنم، همگی با حضور در شهر نجف‌آباد که 2500 شهید تقدیم انقلاب کرده حق مطلب را ادا کردند.
حضور خانواده شهید کمیل قربانی در مراسم تشییع شهید حججی
 خانواده شهید مدافع حرم ستوان یکم پاسدار کمیل قربانی از به همراه سایر مردم عزادار امروز در مراسم تشییع و تدفین شهید محسن حججی شرکت کرده‌اند.
جمعیت بسیار عظیمی در مراسم تشییع شهید حججی حضور دارند که خانواده‌های شهدای دفاع مقدس، خانواده‌های شهدای مدافع حرم، جانبازان و بسیار دیگر از مردم ولایت مدار و بسیجی کشور از آن جمله است.
همراهی بی‌نظیر مردم در تشییع پیکر "شهید حججی"

پیکر شهید حججی در میان خیل عظیم جمعیت عزاداران در حال حرکت به سمت گلزار شهداست.

مردم برای اقامه نماز بر پیکر شهید حججی آماده‌اند. پیکر شهید حججی تا دقایقی دیگر به گلزار شهدا می‌رسد.

عده بسیاری از مردم نیز در گلزار شهدا حضور دارند. یکی از پیرغلامان نجف آبادی به زبان ترکی در میان جمعیت مداحی می‌کند، شهید هر لحظه به گلزار نزدیک‌تر می‌شود. دسته‌های عزاداری با صدای طبل و همراهی مردم در میان جمیعت حرکت می‌کنند.

پیکر شهید حججی به جایگاه نزدیک می‌شود.مردم هر لحظه شور و حال بیشتری پیدا می‌کنند، صدای فریاد یا حسین (ع) به گوش می‌رسد، مادارن و پدران شهدا بغض شان به اشک تبدیل شده است.

پیکر شهید حججی به گلزار شهدا نجف‌آباد رسید

 پیکر شهید والا مقام محسن حججی با همراهی خیل عظیم مردم و مسئولان به گلزار شهدای این شهر رسید و مردم برای اقامه نماز و وداع آماده می‌شوند.

 همسر شهید محسن حججی در دقایقی پیش و پیش از ورود پیکر شهید به محل تدفین، در محل حاضر شده و به قرائت قرآن پرداخت. وی که در روزهای گذشته با صبر خاصی، به استعانت از حضرت زینب(س)، پیام‌رسان محسن حججی بود، امروز هم در مراسم حاضر شده و به قرآن‌خوانی پرداخت.

نماز بر پیکر شهید حججی اقامه شد

نماز میت به امامت حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی امام جمعه نجف‌آباد بر پیکر شهید حججی اقامه شد.

پیکر "شهید محسن حججی" در خاک آرام گرفت

مراسم تدفین شهید والا مقام محسن حججی در گلزار شهدای این شهر آغاز شده است.

خانواده شهید حججی در  محل دفن شهید حضور دارند. بی‌تابی مردم بیش از حد شده است. دعای تلقین توسط امام جمعه نجف‌آباد بر پیکر شهید حججی خوانده شد.‌
منبع:تسنیم
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: