عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۸۳۵۴۹
تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۵
حضرت آیت‌الله علوی گرگانی:
حضرت آیت الله علوی گرگانی به سیستم بانک‌داری در داخل کشور انتقاد کردند و گفتند: متاسفانه برخی بانک‌ها به شیوه اسلامی کار نمی‌کنند و ربای آشکار می‌گیرند.
عقیق:حضرت آیت‌الله علوی‌گرگانی در دیدار اعضای هیئت امنای موسسه آرام میهن اسلامی با اشاره به نام‌گذاری سال 95 با شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری اظهار کردند: باید دید هدف نظر مبارک مقام معظم رهبری چه بوده که این نام را انتخاب کردند؛ آیا در مملکت کمبودی دیدند که تذکر دادند یا احساسی پیرامون آن داشتند که سرآمد اول سال گذاشتند؛ تمام این مسائل برمی‌گردد به برخی مسائلی که در کشور اسلامی ما باید عملی شود اما این طور نشده است.
ایشان با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما از نظر منابع مالی، اداری و عمل‌های خارجی پیرامون آن، آنطور که باید کار اسلامی انجام نمی‌شود، ابراز کرد: چه راهی برای اسلامی شدن اقتصاد که مورد پسند خدا، پیامبر و ائمه معصومین(ع) است، وجود دارد؛ اگر اقتصاد را از کانال دین بگیریم مطمئنا اقتصاد اسلامی به وجود می‌آید.
استاد خارج فقه ادامه دادند: اگر اقتصاد اسلامی می‌خواهد صورت گیرد، باید منابع مأخذه اصلی اصلاح شود چون در غیر این‌صورت بی‌فایده است؛ یک منبع اولیه اصلی امور مالی کشور عبارت از بانک‌ها و ... خواهد بود چراکه تا بانک اصلاح نشود جامعه درست نخواهد شد، چون بنیه جامعه روی امور مالی می‌گردد و تا پولی در جامعه نباشد، حرکتی اتفاق نمی‌افتد.
حضرت آیت‌الله علوی گرگانی تصریح کردند: همانطور که انسان احتیاج به انرژی دارد تا از وجود آن بهره‌مند شود، جامعه بشری نیز تا زمانی که مال نداشته باشد پیش نمی‌رود، اما باید دید خوراک این جامعه مالی چطور بوده و مورد پسند خدا، پیامبر و ائمه معصومین(ع) است یا خیر؟
ایشان ادامه دادند: مقام معظم رهبری می‌خواهند کشور در چارچوب اسلام و دین پیش برود که برای تحقق آن باید وضع ادارات درست شود؛ ببینید چقدر در ادارات زیرمیزی رد می‌شود؛ آیا این درست است؟؛ در کشور اسلامی باید زیرمیزی باشد؟ امام(ره) فرمود می‌بینم در آخرالزمان رشوه می‌گیرند و می‌گویند حق حساب است.
حضرت آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کردند: چه وقت می‌شود فرمایش رهبری را عملی کنیم؟ رهبری فرمودند، اقتصاد مقاومتی روح‌بخش اقتصاد اسلامی است، یعنی اگر از این راه وارد شویم به خواسته خدا می‌توانیم عمل کنیم.
ایشان با بیان اینکه برای جا افتادن اجناس داخلی در جامعه باید روی پای خودمان بایستیم و کیفیت کارها را بالاتر ببریم، گفتند: تمام بدبختی‌های یک کشور موقعی است که دست‌اش به دیگران دراز باشد؛ اگر اقتصاد کشور را با دست خودمان پیش ببریم و به دیگران چشم ندوزیم، آنها محتاج ما می‌شوند؛ امام فرمود، ما می‌توانیم همه کار کنیم و واقعا اکنون می‌بینیم جوانان کارهای بزرگی در داخل کشور انجام می‌دهند.

منبع:حوزه

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: