عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۷۲۴
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۹:۰۰
یک دانشجوی غیر مسلمان روسی را پیش من آوردند که می گفت من از یورو نیوز عزاداری ایران را دیدم ...

عقیق: حجت الاسلام "پناهیان" چندی پیش در جمع دانشجویان بسیجی، در خصوص شناخت امام حسین(ع) به بیان خاطره ای پرداختند که در ادامه مشروح آن آمده است:

دانشجوی روسی که از طریق یورونیوز امام حسین (ع) را شناخت

یک دانشجوی غیر مسلمان روسی را پیش من آوردند که می گفت من از یورو نیوز عزاداری ایران را دیدم و به امام حسین (ع) علاقه مند شدم.

 می دانید که وقتی حسین را در اینترنت جستجو می کنید، اول نام صدام می آید و بعدش پادشاه اردن و بعد باراک حسین اوباما و بعدش قمه زنی، اما این دانشجوی روسی سراغ امام حسینی رفته بود که در تلویزیون دیده بود. این دانشجوی روسی می گفت وقتی مداحی گوش می دهم از غمی که کسب می کنم، خوشحال می شوم.

چرا صدای خودتان را به اهل جهان نمی رسانید؟

نقش ما چیست؟ برای افزایش محبت باید معرفت را زیاد کرد، چرا صدای خودتان را به اهل جهان نمی رسانید؟ می خواهید کار ضد فتنه کنید، سایت و وبلاگ راه بیاندازید؛ داستان امام حسین(ع) را به گوش اساتید دانشگاه های جهان برسانید.

می خواستم برای این دانشجوی روسی از فلسفه قیام امام حسین بپرسم، قصد داشتم خیلی سطح پایین بگویم اما قبلش از او سوال کردم که خودت چه می دانی؛ جواب داد امام حسین یکی از اولیای خدا بود که برای رسیدن به قرب خدا، رنج های بسیاری کشید و ما هم باید از او تاسی بکنیم.

با خودم گفتم عجب نگاه عارفانه ای داری، در حالی که من می خواستم از ظلم و این مسائل دسته پایین صحبت کنم.

معطل افرادی که منطق و عقلانیت دین را قبول ندارند، نشوید، عریان ترین مفهوم در عالم حسین(ع) است.


منبع: خبرگزاری دانشجو
کدخبرنگار: 211001


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین