عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۴۴۳۵
تاریخ انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۴۹
آيت‌الله حسينی زنجانی با بيان اين كه رفع القلم در شب نهم ربيع الاول صحت ندارد عنوان كرد: در شرايط فعلی كه هجمه بر عليه تشيع بسيار زياد است طرح اين گونه مسائل تجويز ريخته شدن خون شيعيان و بر خلاف مصالح امت اسلامی است.

عقیق: ماه ربيع الاول سومين ماه از ماه‌های قمری و از ماه‌های فرخنده برای شيعيان است. در نهم اين ماه و به مناسبتی كه در تواريخ مذكور است برخی از شيعيان جشن‌هايی برگزار می‌كنند و در آن مطالبی درباره برخی از اشخاص مورد احترام اهل سنت بيان می‌كنند و اشعاری می‌خوانند. آيت‌الله "سيدمحمد حسينی زنجانی"، استاد خارج فقه و اصول حوزه درباره برپايی اين گونه مجالس و شركت در آن و همچنين حديث رفع القلم-كه مورد استناد برخی از شيعيان برای مجالس اين روز است- به بیان مطالبی پرداخته است.

آيت‌الله حسينی زنجانی در اين باره تصريح كرد: رفع القلم در شب نهم ربيع الاول صحت ندارد و طرح مسائل مذكور بر خلاف مصالح امت اسلامی است.

مولف كتاب «اجتهاد مبين» افزود: در شرايط فعلی كه هجمه بر عليه تشيع بسيار زياد است و هر روزه شاهد بمب‌گذاری‌ها و كشتار شيعيان هستيم، اين گونه مسائل تجويز ريخته شدن خون شيعيان است و لذا بايد از اين گونه مسائل به اين شكل اجتناب شود.     


منبع: خبرگزاری ایکنا

211007       


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین