عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۴۳۹۹
تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۳۰
خاطره ای از حجت الاسلام قرائتی؛
گفتم اینجا چه می کنی. گفت: امام گفته باید از مرزها دفاع کنیم به دستور او آمده ام. گفتم: امام را دیده ای؟ گفت: نه. عکس امام را در تلویزیون ندیده بود ولی می گفت که چون امام گفته به جبهه بروید ، حرف امام را گوش کرده ام...
عقیق: حجت الاسلام والمسلمین قرائتی در برنامه سمت خدا به مناسبت نزدیک شدن ایام ولایت عهدی امام زمان مطالبی پیرامون رضایت امام زمان بیان داشتند.
اگر ما حرف امام را گوش بدهیم ایشان از ما راضی می شوند. بعضی ها می گویند: چکار کنیم که امام زمان(عج) را ببینیم؟ دیدن امام لطف است ولی اویس قرنی پیامبر را ندید ولی پیامبر را دوست داشت.
در جبهه پسر بسیجی را دیدم که نمی گذاشت وارد جلسه شوم.
گفتم من را نمی شناسی؟
گفت نه.
گفتم من قرائتی هستم. مرا در تلویزیون ندیده ای؟
گفت: روستای ما برق ندارد.
گفتم اینجا چه می کنی.
گفت: امام گفته باید از مرزها دفاع کنیم به دستور او آمده ام.
گفتم: امام را دیده ای؟
گفت: نه. 
این بسیجی، امام را ندیده بود ولی می گفت که چون امام دستور داده به جبهه بروید ، حرف امام را گوش کرده ام. حال عده ای هم بودند که در کنار امام نشسته اند و امام می گوید که بجای حج به جبهه بروید ولی آنها گوش نمی دهند و به حج می روند. امام از کدامیک از آنها راضی است؟
افرادی هستند که خیلی از امام زمان (عج) حرف می زنند ولی هیچ مرجعی از آنها راضی نیست. ما باید به دستورات امام زمان(عج) عمل کنیم. حرف امام، غایب نیست .امام زمان (عج) فرموده که وقتی من نیستم یک فقیه عادل بی هوس را انتخاب کنید. امکان دارد کسی فقیه باشد اما هوس باز باشد. مثلا بعضی از مراجع جدید که خیلی معروف نیستند برای زلزله زدگان پتو می فرستند.
ما باید ببینم که در یک حادثه امام زمان(عج) چکار می کند، ما هم باید همین کار را بکنیم. دیدن امام زمان(عج) توفیق است ولی مرحله اول معرفت، بعد مودت و بعد اطاعت است. دیدن امام زمان، مثل زعفران روی برنج است ولی زغفران جزو غذا نیست ولی اگر باشد خوب است. روایت داریم که هرکس بمیرد و امام زمان خودش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است .پیامبر فرمود :مزد من مودت ذی القربی است.

منبع: فرهنگ نیوز
کدخبرنگار:211001

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین