عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۴۳۵۷
تاریخ انتشار : ۲۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۰
آیت الله مصباح یزدی:
متاسفانه واژه فرهنگ دست کاری شده بطوری که برخی ها در دولت های قبلی مسئولیت خود را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با زمان طاغوت مقایسه می کردند و می گفتند ؛ کار ما همان تنظیم موسیقی و فیلم بوده که در زمان شاه انجام می دادیم و واژه اسلامی پسوند تشریفاتی است.

 عقیق: مسائل اسلامی باید درتمامی پروژه های فرهنگی لحاظ شود نباید فضاهای فرهنگی موجب سقوط مسائل اسلامی و فرهنگی شود بلکه باید به رشد فرهنگ یک جامعه کمک کند.

 آیت‌الله مصباح یزدی ،در دیدار شهردار قم اظهارداشت: خدمت کردن در نظام اسلامی در هر پست و لباسی که باشد افتخاراست.

رییس موسسه آموزشی وپژوهشی امام خمینی(ره) افزود: نظام و انقلاب ما منصوب به  امام  زمان (عج) بوده که در راس آن مقام معظم رهبری  قرار گرفته است .

رئیس موسسه آموزش عالی امام خمینی (ره) اضافه کرد: مسائل اسلامی باید درتمامی  پروژه های فرهنگی  لحاظ شود چرا که قید و شرط اسلام در نظام اسلامی  باعث رشد و تعالی یک جامعه  است .

عضوخبرگان رهبری بااشاره به  انحطاط اخلاقی غرب در احداث فضا های عمومی تاکید  کرد: نباید فضاهای  فرهنگی  موجب سقوط فرهنگی شود بلکه باید بر رشد فرهنگی یک جامعه کمک کند، احداث پارک ها  صرفا برای استراحت نباشد بلکه باید همه جهات اسلامی در آن در نظر گرفته شود .
آیت‌الله مصباح با انتقادازفضای برخی پارک ها گفت: محیط  پارک باید  فضای  اسلامی و توام با آرامش باشد نه اینکه  تبدیل  به محلی  برای  پخش موسیقی های مبتذل و یا معصیت های  گروهی شود.

ایشان با بیان اینکه غالب  پارک های اروپایی محل فساد و  ترویج بی بندباری است افزود:  خیلی از پارک های اروپایی منشا فساد و  گناه شده  که به یک امر عادی  برای آنان  تبدیل  شده  است ولی  نباید پارک ها و  فضا های سبز شهر در ایران اسلامی  تبدیل به گناه شود .

رئیس موسسه آموزشی وپژوهشی  امام خمینی(ره) با بیان اینکه باید معاونت فرهنگی در شهرداری ها  تقویت  شود گفت: مدیریت  فرهنگی قوی باید در شهرداری ها ایجاد و برای  رشد و توسعه فرهنگ اسلامی در کل شهر  اقدام نماید
آیت‌الله مصباح یزدی  در ادامه با بیان اینکه برخی ها هنوز واژه اسلامی را درک نکرده اند تاکید کرد: متاسفانه  واژه فرهنگ  دست کاری شده بطوری که برخی ها در دولت های قبلی مسئولیت  خود را در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با زمان طاغوت مقایسه می کردند و می گفتند ؛ کار ما همان تنظیم موسیقی و فیلم بوده که در زمان  شاه انجام  می دادیم و واژه اسلامی  پسوند تشریفاتی است.

ایشان تصریح کرد: انتظار ما از یک مسئول در کشور اسلامی غیر از این حرف ها می باشد ، در کشور  اسلامی  باید تلاش برای رشد فکری و فرهنگی باشد باید معاونت ها از اسمی بودن صرف در آمده و  عینی عمل کنند .

عضو خبرگان رهبری با بیان  اینکه در طول  سه دهه گذشته  عده ای می خواستند چهره  فرهنگی  مذهبی  قم را  تغییر  دهند  گفت: متاسفانه در طول  سه دهه  گذشته   افرادی می خواستند چهره فرهنگی  و مذهبی را  با بدحجابی ها و بی بندباری ها  برهم زنند و با آوردن  افراد بی حجاب و بد حجاب از تهران و گرداندن آنان در خیابان ها چهره شهر را برهم زده و  قبح بی بندباری را بریزند.
 
منبع:خبرگزاری حوزه
کدخبرنگار:211005

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین