عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۴۳۲۳
تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۷:۳۰
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه وهابیون حاضر به مناظره با علمای شیعه نیستند، گفت: یکی از راه‌های مقابله با فعالیت‌های وهابیت بیان فضائل ائمه معصومین(ع) است.
عقیق: آیت الله العظمی "جعفر سبحانی" شامگاه دوشنبه در دیدار امام جمعه ایرانشهر در سخنانی با بیان اینکه در مقابل جبهه حق همواره جبهه باطل جولان می‌دهد، اظهار داشت: اینگونه نیست که مسیر حق بدون ناهمواری و مشکل باشد که تاریخ انبیاء و اولیا این امر را به اثبات می رساند.

وی گفت: همه دشمنی ها را نباید به ضرر خود متصور شد، چرا که برخی از دشمنی‌ها سبب کمال و رشد ما می‌شود.

استاد برجسته حوزه عنوان کرد: باید از همان روش‌هایی که دشمنان مکتب اهل بیت(ع) برای بلیغ افکار منحرف خود استفاده  می‌کنند بهره برد و اگر آنها از دوران کودکی و نوجوانی روی فرزندان کار می‌کنند ما نیز باید در این مسیر فعالیت کنیم و فرزندانمان را از دوران کودکی با معارف قران و مکتب اسلام آشنا کنیم.

اشائه شبهات توسط وهابیون در بین جوانان

وی با بیان اینکه امروز شبهات بسیاری از سوی وهابیت و سلفی‌ها در بین جوانان اشائه می شود، افزود: تمامی این شبهات توسط ما و علمای دیگر پاسخ داده شده است که باید کتاب‌هایی که در این زمینه نوشته شده را تهیه و آنها را  برای جوانان بازگو کرد.

آیت الله سبحانی ابراز داشت: بنده به پیشنهاد دفتر تبلیغات اسلامی عقاید وهابیت را در 25 جلسه مطرح کردم که این جلسات در قالب سی دی آماده شده و این مطالب برای آشنایی بیشتر جوانان به خصوص در مناطقی که وهابیت و سلفی‌ها فعالیت می‌کنند بسیار سودمند است.

در مقابل شبهات وهابیت باید فضائل ائمه معصومین (ع) را بازگو کرد

وی با بیان اینکه در مقابل شبهات وهابیت باید فضائل ائمه معصومین(ع) را برای مردم بازگو و بر روی ان تکیه کرد، افزود: باید در دانشگاه‌های جنوب کشور برنامه‌های جدی داشت و در جلساتی به شبهات وآنان پاسخ گفت.

این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: منطق شیعه، منطق بسیار روشنی است و وهابیون حاضر به مناظره با علمای شیعه نیستند  و اگر محکوم شوند از مسیر خود باز نمی گردند.

وی با بیان اینکه بنده در زمانی که آیت الله مکارم و مقام معظم رهبری در منطقه ایرانشهر و چابهار تبعید بودند به ملاقات آنها رفتم، افزود: مناسبت‌های تبلیغی از جمله ماه‌های محرم و صفر و ماه مبارک رمضان فرصت‌های خوبی است تا معارف مکتب اهل بیت(ع) برای مردم این مناطق بازگو شود.


منبع: خبرگزاری مهر
کد خبرنگار 211007

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین