عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۴۲۷۵
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۲
مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت اظهار داشت: هزینه نهایی اعزام زائران به عتبات عالیات این هفته مشخص می شود.

عقیق: مسعود اخوان در خصوص تغییر قیمت سفر به عتبات عالیات گفت: هیئتی برای بررسی دقیق موضوع به عراق اعزام شده و نتیجه نهایی آن تا پایان این هفته مشخص می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هزینه سفر زمینی به عتبات عالیات حدود 900 هزار تومان تا یک میلیون و 200 هزار تومان و هزینه اعزام هوایی این سفر نیز حدود یک میلیون و 200 هزار تومان تا یک میلیون و 600 هزار تومان برآورد می‌شود.

اخوان اضافه کرد: اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات توسط دفاتر زیارتی سراسر کشور صورت می‌گیرد که در حال حاضر حدود یک ‌هزار و 516 دفتر مجاز زیارتی در سراسر کشور داریم.

اخوان با بیان این که امکان مذاکره این تعداد دفاتر زیارتی داخلی با طرف‌های عراقی وجود ندارد، ادامه داد: این دفاتر گردهم آمده و با تعیین هیئت مدیره مرکزی، شرکت مرکزی سراسر ایران را تشکیل دادند که به «شمسا» معروف شده است.

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با تاکید بر این که فعالیت هیئت مدیره مرکزی به نمایندگی از دفاتر زیارتی است، خاطر نشان کرد: شرکت شمسا مانند یک اتحادیه یا صنف است که دفاتر خصوصی زیارتی در سراسر ایران سهامدار آن هستند.

اخوان با بیان اینکه تشکیل شرکت همتراز با شرکت شمسا باید توسط دفاتر مجاز زیارتی انجام شود، اضافه کرد: اکنون نیز همین دفاتر این شرکت را تشکیل داده اند و چیزی غیر از آن وجود ندارد.

وی تاکید کرد: فقط دفاتری که مجوز فعالیت زیارتی دارند، حق ورود به عراق را دارند و خارج از این چارچوب، هرگونه فعالیتی غیرقانونی خواهد بود.


منبع: خبرگزاری فارس

کد خبرنگار 211007ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین