عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۴۰۶۳۱
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۷:۱۸
تصویر جلد این نشریه به حاج منصور ارضی اختصاص داده شده و این ذاکر اهل بیت مطالب مهمی را در خصوص محرم، هیات‌ها، مداحی، سبک زندگی دینی و البته نکاتی درباره زندگی شخصی خود بیان کرده، حاج ابوالفضل بختیاری داماد حاج منصور ارضی نیز در گفت‌وگو با این نشریه نکات جالبی را درباره پدر همسرش بیان کرده است.
عقیق: شماره جدید همشهری آیه با مطالب متنوعی در حال و هوای محرم منتشر شد.

تصویر جلد این نشریه به حاج منصور ارضی اختصاص داده شده و این ذاکر اهل بیت مطالب مهمی را در خصوص محرم، هیات‌ها، مداحی، سبک زندگی دینی و البته نکاتی درباره زندگی شخصی خود بیان کرده، حاج ابوالفضل بختیاری داماد حاج منصور ارضی نیز در گفت‌وگو با این نشریه نکات جالبی را درباره پدر همسرش بیان کرده است. حجت‌الاسلام سید حسین مومنی نیز در گفت‌وگویی درباره اثرات تربیتی هیات‌ها و تاثیر آنها بر سبک زندگی دینی سخن گفته است.


همشهری آیه گزارشی از چند محله ارمنی نشین تهران تهیه کرده و با برخی از ارامنه درباره ارادتشان به سیدالشهدا و حضور فعالشان در هیات‌ها به گفت‌وگو نشسته است. این نشریه همچنین با «جورج شکور» شاعر مسیحی گفت‌وگویی ترتیب داده که اشعار بسیاری در وصف اهل بیت به ویژه امام حسین سروده و آرزویش زیارت سیدالشهداست.

پرونده دیگر این نشریه درباره محافل روضه‌خوانی بانوان است که با عنوان «خانم جلسه‌ای‌ها!» منتشر شده؛ در این پرونده گزارشی مخفی از یک مجلس زنانه تهیه شده که خرافات بسیاری در آن مطرح می‌شود و هیچ نسبتی با یک مجلس دینی ندارد. همچنین دکتر محمد حسین رجبی دوانی درباره تاریخچه مجالس روضه بانوان گفت‌وگو شده که سابقه نخستین مجلس روضه زنانه را عصر عاشورا عنوان کرده و درباره دلایل ضعف و قوت این مجالس در طول تاریخ تشیع نکاتی را بیان کرده است. آیه همچنین با مسئولان سازمان تبلیغات گفت‌وگویی درباره شیوه‌های نظارت بر این مجالس انجام داده و به خرافاتی که در برخی مجالس مطرح می‌شود پاسخ داده است.

شانزدهمین سالگرد ارتحال علامه محمد تقی جعفری، بهانه تولید یادنامه این نشریه شده و مطالب متنوعی درباره این فلیسوف فقیه منتشر شده است، فرزند علامه جعفری از سبک زندگی پدر گفته و با برخی همسایگان سال‌های پیش علامه نیز گفت‌وگو شده است، برخی از شاگردان علامه پای مصاحبه آمده‌اند و گزارشی نیز از کتابخانه شخصی ایشان منتشر شده است.

در این نشریه همچنین چند گفت‌وگوی ویژه انجام شده:

دوست دارم نمایشنامه ولایت را اجرا کنم/ گفت‌وگویی متفاوت با جهانبخش سلطانی

ای پسران من در آسمانید.../ گفت‌وگو با مادر سه شهید دفاع مقدس

از حجره ‌های طلبگی تا مسابقات قوی‌ترین مردان دنیا!/ گفت‌وگو با روحانی روشندلی که حافظ قرآن و قهرمان چند رشته ورزشی است.

این نشریه همچنین مثل همیشه مطالبی را در حوزه مشاوره دینی، پرسمان اعتقادی، طب اسلامی، قرآن‌شناسی و سبک زندگی دینی منتشر کرده است.

همشهری آیه را می‌توانید از کیوسک‌های مطبوعاتی سراسر کشور تهیه کنید و یا برای دریافت اشتراک با شماره 23023263 تماس بگیرید.


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: