عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۳۵۶۹۹
تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹
حجت‌الاسلام مؤمنی:
حجت‌الاسلام مؤمنی با بیان این‌که جامعه‌ای می‌تواند منتظر صاحب الزمان(عج) باشد که در آن اخلاق حاکم باشد، ورع را از ویژگی‌ها فرد منتظر دانست و گفت: انجام واجبات و ترک محرمات را ورع می‌گویند.
حجت‌الاسلام سید حسین مؤمنی، استاد اخلاق حوزه علمیه قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که با حضور گسترده مؤمنان در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با تسلیت ایام شهادت امام صادق(ع) به بیان صفات و ویژگی‌ها این امام همام پرداخت.
وی گفت: امام ششم(ع) شیخ الائمه(ع) هستند که در طول عمر با برکت خویش شاگردان زیادی را تربیت کرده و اسلام و تشیع را بیمه کردند.
استاد حوزه و دانشگاه با بیان این‌که امام صادق(ع) انقلاب فرهنگی داشتند، خاطرنشان کرد: انقلاب فرهنگی ایشان مقدمه ساز برای انقلاب فرهنگی صاحب الزمان(عج) است.
وی افزود: اگر فردی می‌خواهد در حکومت امام زمان(عج) نقش مؤثری داشته باشد باید با فراگیری انقلاب فرهنگی امام صادق(ع) خود را برای حکومت ولی عصر(عج) آماده کند.
حجت‌الاسلام مؤمنی انقلاب اسلامی ایران را برگرفته از انقلاب فرهنگی امام صادق(ع) و مقدمه ساز حکومت حضرت مهدی(عج) دانست و بیان داشت: اگر می‌خواهیم در حکومت امام زمان(عج) مؤثر باشیم باید سه ویژگی انتظار، رع و مکارم اخلاقی را در خود داشت باشیم.
وی تأکید کرد: روحیه انتظار باید در عصر غیبت در وجود هر فردی تجلی و ظاهر گردد؛ چرا که به فرد نشاط حقیقی می‌دهد؛ انتظار بهار مردم و شادی روزگاران است که با ظهور صاحب الزمان(عج) این بهار حقیقی کاملا متجلی می‌شود.
استاد اخلاق حوزه علمیه قم انتظار را نوری برای متصل کردن فرد به نور امام زمان(عج) خواند و گفت: ورع از ویژگی‌ها فرد منتظر است، فردی که می‌خواهد در حکومت صاحب الزمان(عج) مؤثر باشد باید از خدا پروا داشته باشد.
وی تصریح کرد: انجام واجبات و ترک محرمات را ورع می‌گویند؛ همچنین مکارم اخلاقی باید در فرد منتظر تجلی پیدا کند، یعنی اخلاقیات در فرد حاکم شود؛ اگر در جامعه‌ای اخلاق حاکم شود آن جامعه جامعه مهدوی خواهد شد.

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین