عقیق |‌ aghigh.ir

کد خبر : ۳۳۱۱۶
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۳ - ۰۵:۳۲
انتشارات سروش در آستانه لیالی شریف قدر و ایام شهادت مولای متقیان، امیر مومنان، حضرت امام علی (ع)، بسته کتاب‌های خود با مضمون زندگی و سیره آن حضرت را برای مطالعه علاقمندان معرفی کرد.

عقیق:کتاب‌های انتشارات سروش درباره مولای متقیان شامل کتاب‌های « 110 داستان دوران جوانی امیر المومنین امام علی (ع)»، « آن سه مرغابی» نوشته فریبا کلهر، «مجموعه دو جلدی درس‌های ماندگار» نوشته محسن اسماعیلی، :«جلد سوم مجموعه سیره معصومان (ع)» نوشته سید محسن امین و علی حجتی کرمانی، «علی (ع) و شهر بی آرمان» نوشته حسن رحیم پور ازغدی و «برادر (داستان‌هایی از زندگی حضرت محمد (ص) و امام علی (ع)» نوشته نقی سلیمانی می‌شود. در ادامه مروری مختصر بر این کتاب‌ها می‌آید:

110 داستان دوران جوانی امیر المومنین امام علی (ع)

این کتاب یکصد و ده داستان کوتاه و واقعی از زندگی آن حضرت را در هفت فصل موضوع بندی و ارائه کرده است که شامل علی در دوران کودکی و نوجوانی، علی در مکتب تعلیم و تربیت، علی در محراب دعا و عبادت، علی در میدان جنگ و شجاعت، علی بر قله های اخلاق و فضیلت، علی در موضع ارشاد و هدایت، و علی در عرصه کار و خدمت است. نکته قابل توجه در مورد این کتاب این است که قطعه‌ها و داستان‌های کتاب همگی مستند به منابع معتبر هستند که در پانوشت صفحات به آن منابع اشاره شده است.

چاپ نهم این اثر در 142 صفحه با قیمت 5هزار توان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

آن سه مرغابی

کتاب حاضر، از مجموعه کتاب‌های نوجوانان، داستان زندگی امام علی (ع) از زمان آغاز خلافت تا شهادت ایشان را روایت می‌کند. شخصیت اصلی داستان کودکی به نام رشید است که با مادرش زندگی می‌کند و در زمان حکومت امیرالمؤمنین وقایعی را از سر می‌گذراند. نویسنده در جای جای این داستان از فضایل آن حضرت استفاده می‌کند و داستان را بر محور آن پیش می‌برد.

سه مرغابی معروف که روز شهادت امام علی در خانه او بوده‌اند الهام بخش نویسنده در عنوان گذاری کتاب است. در بخشی از کتاب آمده است :همه کسانی که جلوی خانه علی خوابیده بودند با صدای گریه ای که از خانه می‌آمد، بیدار شدند. رشید با چشمان ورم کرده و خواب-آلود به مرغابی‌ها نگاه کرد. ناگهان دستی آتشین را دید که یکی از مرغابی‌ها را ربود و با خود برد. دو مرغابی دیگر به دنبال دست آتشین به پرواز درآمدند. سعد گفت: مرغابی‌ها رفتند و این یعنی امام علی دیگر نیست ...

چاپ دوم این کتاب در 122 صفحه با قیمت 700تومان توسط انتشارات سروش روانه بازار نشر شد.

درس‌های ماندگار

کتاب حاضر نگاهی نو و گذرا به نهج البلاغه دارد و سخنان امام علی (ع) را هسته مرکزی متن کتاب خود قرار داده است.  در حقیقت «امیرالمؤمنین یک الگوی کامل برای همه است» و مجموعه ای از کلام حکمت آمیز او در دفتری جمع است که نهج‌البلاغه‌اش نام کرده‌اند. کتاب حاضر با این انگیزه سامان یافته است که با شیوه ای جدید و به‌اندازه توان و توفیق، روزنه ای به ژرفای کلام آن یگانه بگشاید. محسن اسماعیلی کتابش را در دو جلد و به‌صورت درس‌به‌درس تدوین کرده و در هر درس ابتدا به طرح مسئله و یادآوری آثار و جوانب آن توجه شده و پس از اشاره به راه حل‌های قابل تصور، رهنمود امام علی (ع) را در آیینه نهج البلاغه به مخاطب خود نمایانده است که ترک دین برای دنیا، ابزار مدیریت، کم گویی، تنبیه، راز محبوبیت، سلام و سپاس، آبرو، پرسیدن برای دانستن، وحدت و الفت، تجارت، ناتوان‌ترین مردم، ملاک حق، همت بلند، و اندازه نگه داشتن از آن جمله‌اند.

مخاطب این کتاب جوانان و تحصیل کرده‌های جامعه‌اند که می‌توانند هر یک از جلد‌های این کتاب را به قیمت 1700 تومان و در 100 صفحه مطالعه نمایند.

سیره معصومان(ع)

همین گزارش می‌افزاید:  مجموعه «سیره معصومان (ع)» اثری ارزشمند در حوزه شناخت ائمه معصوم (ع) است که در پنج جلد و شش مجلد نوشته و منتشر شده است ... جلد سوم این اثر به سیره امام علی (ع) اختصاص دارد که در دو مجلد تدوین شده است. سیره حضرت علی (ع) از بدو تولد تا ماجرای قتل خلیفه سوم به طور گسترده در مجلد اول بررسی شده است و مجلد دوم به شرح زندگانی سراسر فراز و نشیب آن حضرت پس از کشته شدن خلیفه سوم و دوران خلافت امام علی (ع)، جنگ جمل، جنگ صفّین، پیدایش خوارج، واقعة نهروان و شهادت مظلومانه امیرالمؤمنین در محراب عبادت و مدت عمر و خلافت ایشان می‌پردازد.

بخش اول از جلد سوم «سیره معصومان (ع)»  در 454 صفحه و با قیمت 175000 ریال و بخش دوم آن در 816 صفحه و قیمت 140000 ریال در اختیار علاقمندان به زندگی امام علی (ع) قرار گرفته است.

علی و شهر بی آرمان

و اما کتاب «علی و شهر بی آرمان» نخستین مجموعه مباحث از سلسله «طرحی برای فردا» حاصل سخنرانی‌های حسن رحیم-پور (ازغدی) و گفت‌وگو با اوست.

این مجموعه شامل چهار جلسه بحث و گفتگو درباره حکومت و دولت علوی، اقتصاد اسلامی در حکومت علی، اصول گرایی و بازگشت به اصول در دوران حکومت آن امام و نیز آزادی و قرائت‌ها و بحث خودی و غیرخودی در دولت ایشان است.

رحیم پور در این گفت‌وگوها، صریح و روشن از سیره حکومتی امام اوّل شیعیان بحث می‌کند و گفته خود را با آیه و حدیث مستند می‌سازد. تحلیل‌های او این امتیاز را دارد که فقط «تاریخ‌نگاری» و «تاریخ روایی» نیست، بلکه بازخوانی ایده‌ها و سخنان امیرالمؤمنین (ع) است که پرسش روز و درد دینداران معاصر ماست و نشان می‌دهد که اندیشه های تشیع همواره تروتازه است.

چاپ هفتم این اثر در 148 صفحه با قیمت 1400 تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

برادر (داستان‌هایی از زندگی محمد (ص) و علی (ع))

امام علی (ع) 33 سال از زندگی خود را همواره در کنار پیامبر (ص) گذرانده‌اند و در حوادث بسیار قبل و بعد از بعثت با ایشان همراه بوده‌اند. در جریان برادرخوانده کردن مهاجران مکه با انصار مدینه، پیامبر (ص) علی (ع) را برادر خود تعیین کردند. کتاب حاضر، از مجموعة کتاب‌های نوجوانان، داستان‌هایی براساس حوادث و رخدادهای این زندگی مشترک است.

نویسنده کتاب حوادث را از منابع مشهور نقل می‌کند و آنها را به شکل داستان می‌پردازد و عرضه می‌کند. خواننده نوجوان با خواندن این داستان‌های مذهبی و اعتقادی جز آشنایی با آن دو بزرگوار، تاریخ اسلام را هم مرور می‌کند و با شخصیت‌ها و خاندان‌های معروف آن عصر آشنا می‌شود. کتاب تصویرهایی مرتبط با داستان‌ها دارد که در درک و برقراری ارتباط با داستان بسیار کمک می‌کند.

چاپ اول این اثر با قیمت 1700 تومان توسط انتشارات سروش در اختیار علاقمندان قرار گرفته است.

علاقه مندان جهت تهیه کتاب‌ها به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021  یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 تماس بگیرند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.


منبع:فارس

211008

 

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر: