عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۶۹۰۴
تاریخ انتشار : ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۸
مدیر سابق حج و زیارت گلستان، گفت: نخستین دهکده آموزشی و فرهنگی حج به منظور آموزش برای زائران استان های شمالی در استان گلستان احداث می شود.

عقیق: مدیر سابق حج و زیارت گلستان، گفت: نخستین دهکده آموزشی و فرهنگی حج به منظور آموزش برای زائران استان های شمالی در استان گلستان احداث می شود.

مهدی شیخی در جلسه تودیع و معارفه سرپرست جدید سازمان حج و زیارت گلستان، اظهار کرد: این پروژه در زمینی به مساحت 20 هکتار و با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال تعریف شده و قرار است برنامه های آموزشی و فرهنگی برای زائران استان های گلستان، مازندران، خراسان شمالی و سمنان در این مکان انجام شود.

به گفته وی، تا پایان خرداد ماه باید با تصرف این زمین، اقدامات لازم برای بهره برداری از آن انجام شود.

مدیر سابق حج و زیارت گلستان، با بیان اینکه گرفتن این مکان حدود 4 سال طول کشیده است، تصریح کرد: اداره راه و شهرسازی و بنیاد مسکن هر 2 طرفین دعوی برای اثبات ادعای مالکیتشان دارای سند بودند، همچنین بنیاد علوی مدعی بود که 350 هکتار از اراضی ساحلی بندر ترکمن تا خواجه نفس متعلق به آنها است.

شیخی، خاطرنشان کرد: مسئولان استانداری و دادگاه، موافق واگذاری این زمین به سازمان حج و زیارت بودند که خوشبختانه با مساعدت آنها این امر محقق شد.

سرپرست جدید حج و زیارت گلستان نیزدر این مراسم، وظیفه کارکنان این مدیریت را دشوار دانست و گفت: همه کارکنان برای رضای خداوند و خدمات رسانی بهتر برای زائران تلاش می کنند.

ابوذر زهره منش، افزود: با پیگیری های لازم درصدد افزایش سهمیه زائران استان هستیم تا آمار اعزامی های حج تمتع، عمره و عتبات عالیات افزایش یابد.

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در گلستان، نیز با تاکید بر مقدس بودن وظایف سازمان حج و زیارت، اظهار کرد: خداوند برای کارمندان و کارگزاران حج و زیارت توفیق خدمت رسانی بیشتر برای زائران را عطاء کرده که باید قدر آن را بدانیم.

حجت الاسلام عباس دارویی، افزود: اجرا و قبول مسئولیت به سن و سال نبوده؛ بلکه به هنری است که انسان از آن برخوردار است.

 

منبع:تسنیم

 


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین