عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۴۶۵۰
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۶:۳۴
سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی کشور اعزام انفرادی به عتبات فقط در مناسبت ها و زمان های خاص اماکن پذیر است .

عقیق: محسن نظافتی، با اشاره به روند اعزام افراد به عتبات عالیات، گفت: افرادی که از طریق سازمان حج و زیارت اعزام می شوند به صورت گروهی می باشند که در قالب کاروان به سفر می روند.
وی با اشاره به اینکه جنبه دیگر اعزام به عتبات عالیات، ادامه داد: اعزام به صورت انفرادی روش دیگری است که این موضوع بر عهده سازمان حج و زیارت نیست.

نظافتی با اشاره به آئین نامه مصوب شورای عالی امنیت ملی کشور در زمینه اعزام انفرادی به عتبات عالیات، افزود: اعزام انفرادی فقط در مناسبت های مذهبی و خاص نظیر اربعین ،عاشورا ،عرفه و ... امکان پذیر است زیرا دراین زمان ها زیرساخت های کشور عراق برای پذیرش زائران وجود دارد.

سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت بیان کرد: طبق این مصوبه افرادی که در کشور عراق در حال تحصیل هستند، افرادی که اقدام به معاملات بازرگانی می کنند،افراد ساکن مرز که دارای بستگان در کشور همسایه می باشند و ... استثناء هستند.
وی خاطرنشان کرد:طبق این مصوبه اعزام انفرادی در ایام نوروز به عتبات عالیات نداریم مگر اینکه در روزهای آینده در این مورد تصمیم گیری جدیدی شود.


منبع:شبستان
211008

 


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین