عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۴۳۴۹
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۱
رئیس اداره قرآن و حدیث آستان قدس رضوی از برگزاری ۱۴۰ محفل قرآنی در ایام نوروز در حرم «امام ‌رضا(ع)» خبر داد و گفت: گل‌های روی ضریح «امام‌ رضا(ع)» در مراسم ترتیل‌خوانی قرآن در رواق غدیر به زائران هدیه می‌شوند.

عقیق: کرسی تلاوت در ایام نوروز در حرم «امام‌رضا(ع)» با حضور قاریان ممتاز و بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود.

«محمد لسانی» رئیس اداره قرآن و حدیث آستان قدس رضوی از برگزاری 140 محفل انس با قرآن، همزمان با ایام فاطمیه خبر داد و گفت: این محافل همزمان با ایام فاطمیه و با برگزاری مراسمی در صحن جمهوری اسلامی آغاز شد و تا روز 15 فروردین‌ماه 1393 ادامه دارد.

برگزاری 200 نشست تخصصی با موضوع تدبر در قرآن

وی با اشاره به برگزاری بیش از 200 نشست در ایام نوروز گفت: در این ایام بیش از 200 نشست با موضوع تدبر در قرآن پیش‌بینی شده که ویژه زائران امام هشتم برگزار می‌شود.

آغاز برنامه‌های قرآنی حرم از اذان صبح به افق مشهد

لسانی از آغاز برنامه‌های قرآنی حرم مطهر «امام‌رضا(ع)» همزمان با اذان صبح به افق مشهد خبر داد و در این خصوص اظهار داشت: برنامه‌های قرآنی حرم مطهر با اجرای زنده تلاوت اذانگاهی صبح به افق مشهد آغاز می‌شود و پس از آن برنامه ترتیل نیم جزء قرآن به همراه سخنرانی با موضوع تبیین آیات قرآن و مداحی در رواق «امام‌خمینی(ره)» برگزار خواهد شد.

اهدای گلهای ضریح مطهر امام رئوف به عاشقان حضرت

رئیس دارالقرآن حرم مطهر «امام‌رضا(ع)» از برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی در رواق غدیر خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های ویژه حرم مطهر، ترتیل‌خوانی قرآن در رواق غدیر است که در این برنامه گل‌های روی ضریح نورانی امام هشتم که هر روز تعویض می‌شود در بین زائران و عاشقان امام هشتم توزیع خواهد شد.

برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه زائران

لسانی در خصوص دیگر برنامه‌های قرآنی حرم «امام‌رضا(ع)» گفت: یکی دیگر از برنامه‌های قرآنی حرم مطهر برگزاری کارگاه‌های آموزشی است که با موضوعات هنری، پرسش و پاسخ و حفظ قرآن کریم ویژه زائران برگزار می‌شود.

 

منبع:فارس

211008


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین