عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۴۲۵۸
تاریخ انتشار : ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۸:۰۳
حجت الاسلام پناهیان و حاج سعید حدادیان در دانشگاه تهران
یکی از فرزندان آیت الله بهجت می گوید ایشان آموزه های اخلاقی را به ما به صورت داستان بیان می کرد و ما باید با تامل درباره نکات آن داستان مفاهیم را متوجه می شدیم و به کار می گرفتیم.

عقیق: مراسم عزاداری ظهر شهادت حضرت فاطمه (ص) در دانشگاه تهران با سخرانی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان و روضه خوانی حاج سعید حدادیان و مهدی مبینی پور برگزار شد.

نکاتی از سخنرانی حجت الاسلام پناهیان؛

*متاسفانه آنچه در رابطه با دین در جامعه امروز کمتر به آن پرداخته می شود، این است که قبل از هر نوع بحث، گفت وگو و آموزشی درباره رابطه دین باید بدانیم که دین ما یک دین اشاره است. اگر شما این موضوع را به جوانی یادآوری نکنید آن وقت در مواجهه با دین دچار اشکال خواهد شد.

*قبل از اینکه بگوییم اصول و فروعتان چند تاست و قبل از اینکه انسان خیال کند که در دین همه چیز بیان شده است و آن همه باید وضوح کامل بیان شده است، مرتکب اشاره شده ایم.

*اگر نگوییم دین ما دینی اشاره ای است، نکات صریحی این نکات اشاره ای دین را به حاشیه می برد. اینجاست که بعضی ها سوءاستفاده خواهند کرد و یک سری ها سطحی نگر خواهند شد.

*ما اگر قرار باشد با استاد یا انسان والایی ارتباط داشته باشیم باید اشاره ای از رفتارش داشته باشیم. دین ما در رابطه با ارتباط بنده با خداوند اینگونه است. یعنی باید در مفاهیم قرآن دقت کنید و با زیرکی تمام دریابید که اشاره و داستان های قرآنی ما را به چه سمت سویی هدایت می کند.

*یکی از فرزندان آیت الله بهجت می گوید ایشان آموزه های اخلاقی را به ما به صورت داستان بیان می کرد و ما باید با تامل درباره نکات آن داستان مفاهیم را متوجه می شدیم و به کار می گرفتیم.


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین