عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۴۲۴۳
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۲
مداحی حاج عبدالرضا هلالی، حاج روح الله بهمنی، حاج ابراهیم رحیمی و حاج مهدی کمانی در هیئت الرضا
یکی از دلایل جدی تفرقه در جامعه اسلامی نبودن وحدت در پذیرش ولایت است، اگر ولایت بر محوریت خودش باقی می ماند و والی همان ولی حق می ماند...

عقیق: مراسم عزاداری حضرت زهرا(س) در هیئت الرضا با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین بهاری و مداحی حاج عبدالرضا هلالی، حاج روح الله بهمنی، حاج ابراهیم رحیمی و حاج مهدی کمانی برگزار شد.

نکاتی از سخنرانی حجت الاسلام بهاری را بخوانید:

*حضرت صدیقه طاهره فرمودند: خدا قرار داد برای جامعه اطاعت از ما را، ثمره اولش ایجاد نظم و سبب بر قراری عدالت اجتماعی است، دوما امامت ما و پیشوایی ما باعث و بانی وحدت بین اقشار جامعه است.

*یکی از دلایل جدی تفرقه در جامعه اسلامی نبودن وحدت در پذیرش ولایت است، اگر ولایت بر محوریت خودش باقی می ماند و والی همان ولی حق می ماند و اگر بوزینگان بر جایگاه رسول الله نمی نشستند، که امروز مشاهده می کنید که مسلمان  حکم قتل مسلمان دیگری را امضا می کند و نسبت به ناموس او متعرض می شود، که امروزه در لباس تکفیری ها رخ می دهد، یک عده ای هم به نام شیعه در لباس سکولاریسم هستند، اگر دقت کنیم شاهد هستیم که جلوه ای از همان داستانی است که در عدم اطاعت ولی حق رخ داد.

*صدیقه طاهره پیش بینی جدی این موضوع را کرد، زنان مدینه آمدند به عیادت ایشان، یکی از زنان سوال کرد که دختر پیامبر حالتان چطور است، حضرت صدیقه فرمودند: آمده اید خبر ببرید برای شوهرانتان که کاری که کردند نتیجه اش چه شده است؟ بروید به آنها بگویید آتشی که افروختید و ظاهرا در خانه ی زهرا را سوزاندید باطنا خودتان را آتش زدید، بگویید با کاری که کردید پایه گذار ظلمی شدید که تا قیامت علی الدوام ادامه دارد و نتیجه این ظلم را شما در صحنه ی قیامت خواهید دید و هرگز یاری پاسخ دادن نخواهید داشت.

* اطاعت از ائمه نظم بین جوامع را بوجود می آورد هرگز از حلقوم هیچ امامی یک حرف به دو شکل خارج نخواهد شد، هرگز هیچ مولایی نسبت به موالی خودش ظلم نمی کند.

*به قنبر گفتند: آقا چطور به تو می رسد، گفت: ارباب به این خوبی من ندیده ام، پرسیدند چطور؟ گفت لباس نرم و لطیف برای من میخرد می گوید تو جوانی؛ اما لباس خشن را خودش می پوشد؛ برای من دو دست میخرد ولی برای خودش یک دست، می گوید تو جوانی لباس عوض کن، کجا چنین ولی را پیدا می کنید که ولایتش بر قلوب باشد، کسانی که آمدند بعد از پیامبر بر جایگاه رسول الله نشستند و اشغال پست کردند تک تک اینها بر مردم خود ظلم کردند. 


پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین