عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۲۳۸۱۴
تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۸
رئیس سازمان ثبت احوال کشور پیشنهاد داد، در سالروز ولادت حضرت زهرا (س)، تمامی سادات در مراکز استانها و شهرستانها جمع شوند.

عقیق: دکتر ناظمی اردکانی در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان ثبت احوال کشور با بیان اینکه ثبت وقایع حیاتی چهارگانه، اتقان اسناد هویتی و تولید و انتشار آمارهای جمعیتی ماموریتهای محوله به این سازمان زیرساختی و حاکمیتی است تاکید کرد: هدف ثبت احوال تبدیل شدن به سازمانی تمام الکترونیک به منظور تکریم ارباب رجوع است.

وی با بیان اینکه فراوانی نامها نشان دهنده‌ فرهنگ جامعه است افزود: فراوانی نام ائمه در جامعه نشان دهنده‌ فرهنگ دینی و اسلامی در ایران است.

اردکانی گفت: در اسناد هویتی شهداء کلمه فوت به کلمه شهادت تغییر پیدا کرد و شناسنامه مکانیزه نمادین با درج کلمه شهید برای این عزیزان عروج یافته صادر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش بسیاری برای سهولت و در دسترس بودن به تمامی امکانات ثبت احوال در سراسر کشور انجام شده گفت: در این سازمان تمامی تلاشها در راستای احیاء سنن پسندیده‌ی امر به معروف و نهی از منکر، طرح و برنامه ریزی شده است و می‌توان در این راستا به ظرفیتهای دفاتر نیز پیشخوان اشاره کرد.


منبع:مهر

پربازدیدترین اخبار
پنجره
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین