عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۸۰۰۰
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۹:۳۳
هرجای خاک عراق را بگردی حتماً یک ایرانی را کنار برادران مسلمان خود می‌بینی که برای پسر فاطمه(س) نوای غم سر می‌دهد؛ این همان، فتح عظیم بچه‌های ما بود: «فتح خون».

عقیق: شام روز پنج‌شنبه 28 آذرماه مصادف با 15 صفر 1435 هجری قمری با درود به روح بلند حضرت حسین(ع) پرواز شماره 3467 ایران‌ایر از فرودگاه امام خمینی(ره) عازم نجف اشرف می‌شود. این درود را خلبان فخرزاده می‌گوید و سلام او بر ساحت اهل‌بیت(ع) نشان می‌دهد که او هم دلش برای رسیدن به زمین نجف به تب و تاب افتاده است. 

30هزار پا بالاتر درست در آسمان کربلا جایی است که میکروفون کابین خلبان بار دیگر روشن می‌شود و سلام کادر پرواز بر امام حسین(ع) چشم‌های مسافرانی را که دم پنجره‌های هواپیما اجتماع کرده‌اند گریان می‌کند. شمیمی از هوای حریم حضرت حسین(ع) هم کافی است که کابین هواپیما را آسمانی کند؛ مگر نفرمودند: "هر جایی که نام و ذکر ماست همان‌جا حرم و حریم ما است؟!" فاصله کربلا تا نجف با زمزمه‌ها و بارش نرم اشک‌ها طی شد؛ تا لحظاتی دیگر این هواپیما بنا دارد در فرودگاه نجف به زمین نشیند.

همان فردی که همین عراقی‌ها روزی مجسمه‌اش را پایین کشیدند، گفته بود: امروز خرمشهر و آبادان و دو روز دیگر تهران. بچه‌های ما اما رفته بودند برای اینکه راه کربلا را باز کنند. هنوز به سه دهه نرسیده که میلیون‌ها ایرانی فوج فوج در سرزمین حضرت امیر(ع) و اولاد معصومش قدم بر زمین می‌گذارند و هر جای خاک عراق را که بگردی حتماً یک ایرانی را کنار برادران مسلمانش می‌بینی که برای پسر فاطمه(س) نوای غم سر می‌دهد. این همان، فتح عظیم بچه‌های ما بود: «فتح خون». آری، کربلا رفتن خون می‌خواهد.

نسلی از ایران در خون خود غلتیدند تا بعد از 1400 سال بار دیگر این حماسه تعبیر شود که «خون همیشه بر شمشیر پیروز است». امروز و هرروز شهدا هستند؛ دوشادوش مردم در کربلایی که مظلومیت آنان برای ما فتح کرد. عزیزند و عزت دارند ایرانی‌ها و این عزت و اقتدار مرهون درس آنان از مکتب عاشوراست. درسی که قبل از هرکس یک بزرگ‌مرد به این ملت آموخت. بزرگ‌مردی از تبار علی(ع) به‌نام «امام روح‌الله الموسوی الخمینی(ره)».

عزتی که امام در دل ملت خود احیا کرد چیزی است که امروز عراق قبل از هرچیز دیگری به آن نیاز دارد. عراق هم یک خمینی می‌خواهد. در شهرشان که می‌چرخی کنار تصویر علما و مراجع عراقی یک عکس آیت‌الله خامنه‌ای هم هست. جوانان عراقی می‌گویند فرق آیت‌الله خامنه‌ای با دیگر علما در این است که هم رساله دارد و مجتهد است هم توان اداره سیاسی یک حکومت. شجاعت رهبر ایران در ضدیت با قدرت‌های جهانی در چشم جوانان بیش از هرچیز دیگر نمود پیدا کرده است.

 

منبع:تسنیم

211008


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین