عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۹۸۰
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۲:۵۶
مدیر گروه معارف شبکه دو از پخش زنده برنامه "کوی محبت" از عراق در اربعین حسینی و همچنین پخش چند مستند در این روز خبر داد.
عقیق: محسن حبیبی در توضیح جزییات این برنامه‌ها گفت: "کوی محبت" به تهیه کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی در 5 قسمت 30 دقیقه ای از پنجشنبه 28 آذر تا روز اربعین از ساعت 19:30 تا 20 حال و هوای اربعین در کشور عراق را به خانه مخاطبان خود می برد و تلاش می کند شور عزاداری حسینی در عراق و وقایعی را که در اربعین حسینی اتفاق می افتد، منعکس کند.

حبیبی تصریح کرد: "کوی محبت" چند سال است که به انعکاس مناسک مذهبی مردم عراق به صورت زنده می پردازد و خوشبختانه بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته است.

مدیر گروه معارف شبکه دو در ادامه با اشاره به دیگر برنامه های این شبکه در آستانه اربعین بیان کرد: به همین مناسبت پخش چند مستند با نام های "ماما نزیهه"، "راه بهشت"، "خاطرات یک پیاده"، "وعده مهمانی" و "حاشیه ای کوتاه بر متنی بلند" در دستور کار پخش این شبکه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: برنامه "راه بهشت" به کارگردانی محسن متقی و تهیه‌کنندگی سعید شاه‌آبادی از شبکه دو پخش می‌شود. این مستند در 25 دقیقه به روایت دلدادگی عاشقان حسین (ع) و پیاده روی آنها از نجف تا کربلا می پردازد. این مستند به سفارش گروه معارف تولید شده و نخستین بار است که از تلویزیون پخش می شود.

حبیبی به مستند "ماما نَزیهه" به تهیه کنندگی وحید چاووش و کارگردانی امین قدمی اشاره و بیان کرد: این مستند نیز روز اربعین روی آنتن شبکه دو سیما می رود و قرار است در 38 دقیقه به واگویه رنج زنی عراقی در دوران حکومت صدام و تصویر شور و شعور شیعیان عراقی در ایام عزاداری سالار شهیدان بپردازد.

به گفته حبیبی "ماما نَزیهه" قصه زنی عراقی است که در زمان صدام فشارهای روحی و روانی بسیاری را متحمل شده است. در این مستند این زن عرب به روایت خاطرات و شرح درد و رنجی که صدام به او و مردم این سرزمین وارد کرده، می پردازد.

مدیر گروه معارف شبکه دو از پخش مستند دیگری از وحید چاووش با عنوان "حاشیه ای کوتاه بر متنی بلند" سخن گفت و افزود: این مستند تلویزیونی در 70 دقیقه تولید شده و در چهار اپیزود به توصیف علاقه افراد مختلف به سیدالشهدا می پردازد، کسانی که به عشق امام حسین (ع) کار خود را رها کرده و با پای پیاده رهسپار حرم سید الشهدا شده اند.

حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: مستندهای "خاطرات یک پیاده" و "وعده مهمانی" نیز از آثاری هستند که سال های گذشته از تلویزیون پخش شده و به بهانه اربعین دوباره روی آنتن می روند.

منبع:مهر
211008


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین