عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۹۲۸
تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۲
رييس سازمان حج و زيارت با اشاره به برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته جهت تسهيل در عبور و مرور زائران حسيني اظهار داشت: مجموعه عوارضي كه مانعي جهت تسهيل عبور و مرور به عراق بود حذف شد.
عقیق:سعيد اوحدي، رييس سازمان حج و زيارت، در حاشيه نشست هماهنگي و روند ساماندهي تردد زائران حسيني در پايانه مرزي چذابه، در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به سنت حسنه پياده روي عاشقان امام حسين (ع) در اربعين اظهار داشت: مجموعه عوارضي كه مانعي جهت تسهيل عبور و مرور زائران به عراق بود حذف شد.

وي به مشكلات اسكان و آب و خوراك زائران اشاره و تصريح كرد: آب منطقه جهت شرب و شست و شو داراي مشكلات فراواني بود كه راه حلي جهت رفع اين مشكل ارائه و برطرف خواهد شد.

اوحدي در ادامه ابراز داشت: با حل مشكلات موجود و افزايش نيروي انساني و ساعات كاري نيروها تا دو روز آينده شاهد روان شدن عبور و مرور و تردد زوار خواهيم بود.

رييس سازمان حج و زيارت به احداث مهمانسرا ويژه زوار در مرزهاي شلمچه و چزابه اشاره و تصريح كرد: عملياتي كردن اين مهم پس از اربعين حسيني آغاز و در سريع‌ترين فرصت به انجام خواهد رسيد.

اوحدي با اشاره به تدابير ويژه جهت تسهيل در بازگشت زائران اظهار داشت: با اعتبار ويژه اي كه در اين جلسه در نظر گرفته شد بيش از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس جهت رساندن زائران پس از بازگشت از عراق به شهرستان‌هاي خرمشهر و اهواز در نظر گرفته مي‌شود.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه اعزام‌هاي عمره از نيمه ماه صفر آغاز شده است، خاطر نشان كرد: پروازهاي حج به خوبي و با نظم در حال انجام است و در سال جاري با افزايش ۷۰ درصدي اعزام‌ها بيش از ۸۵۰ نفر به سرزمين وحي اعزام مي‌شوند.


منبع:حج
211008


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین