عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۸۲۲
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۵
حجت الاسلام پناهیان؛
حجت الاسلام پناهیان گفت: پیاده روی اربعین بزرگ ترین تجمع شیعیان نیست بلکه حضور گسترده مسلمانان دوستدار اهل بیت(ع) است که غیرمسلمان ها هم با روابط عاطفی عمیق می تواند از آن الهام بگیرند.

عقیق: حجت الاسلام علیرضا پناهیان، استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به هدف از برگزاری تجمع بزرگ مسلمانان برای ابراز ارادت به سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) گفت: پیاده روی اربعین بزرگ ترین تجمع شیعیان نیست بلکه حضور گسترده مسلمانان دوستدار اهل بیت(ع) است که جذبه و عشق به امام حسین(ع) آنان را به این پیاده روی عظیم دعوت کرده است.

حجت الاسلام پناهیان تصریح کرد :کسانی که به سفارش امام صادق(ع) احترام می گذارند و برای شرکت در عزای سالار شهیدان با پای پیاده به عشق دیدار یار سفر می کنند.
این استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: جلوه گری قدرت امام حسین(ع) در بسیج توده ها و رجوع به دین و مذهب برای حل مشکلات جامعه بشری و اسلامی بزرگ ترین درس پیاده روی به سوی مرقد امام حسین(ع) است.

وی اظهار داشت: روزی حضرت حجت ظهور می کنند و ندا می دهند که ای اهل عالم جد من حسین(ع) با لبان تشنه کشته شد؛ آن زمان باید تمام مردم جهان با حماسه عاشورا آشنا شوند و این پیاده روی فریاد مظلومیت امامی است که باید گوش فلک را کر کند.

وی با اشاره به چگونگی آشنایی مردمی که مسلمان نیستند با فلسفه پیاده روی حسینی تصریح کرد: بسیاری از غیر مسلمانان که با فلسفه این پیاده روی آشنا نیستند وقتی حرارت و عشق به امام حسین(ع) را در دل دوستانشان می بینند ناخودآگاه جذب می شوند.
حجت الاسلام پناهیان خاطرنشان کرد: خاطرم هست جوانی روسی که به دین اسلام نگرویده بود می گفت: من هروقت نوحه هایی که مردم برای آن آقایی که دوست دارند می خوانند را گوش می دهم طوری تحت تأثیر قرار می گیرم که سرمای سیبری برای من تبدیل به بهار و تابستان می شود. لذا هر غیرمسلمانی با روابط عاطفی عمیق می تواند الهام بگیرد و تحت تأثیر حرکت بزرگ حسینی قرار بگیرد.


منبع:شبستان


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین