عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۷۳۵
تاریخ انتشار : ۲۷ آذر ۱۳۹۲ - ۰۷:۴۶
«مسير سبز» مستند جديد صدا و سيما از راهپيمايي اربعين در عراق آماده نمايش شد‎.
عقیق: كارهاي فني توليد يك مستند جديد تلويزيوني كه اختصاصا به راهپيمايي بزرگ اربعين حسيني در عراق مي‌پردازد، به اتمام رسيد و براي پخش آماده شد.

اين فيلم «مسير سبز» نام دارد و در آن شماري از خبرنگاراني كه در عراق حضور داشته و سقوط صدام و راهپيمايي‌هاي بزرگ اربعين پس از او را ديده اند و گزارش كرده اند، به روايت مشاهدات خود مي‌پردازند.

فيلم براي پخش درايام اربعين برنامه ريزي شده است و به احتمال در روز اربعين در برنامه پخش شبكه اول سيماي جمهوري اسلامي ايران قرار مي‌گيرد.

فيلم براي نشان دادن ابعاد راهپيمايي بزرگ اربعين نگاهي به گوشه وكنار جهان دارد كه از آنها زائراني براي شركت در راهپيمايي به عراق مي‌روند.

شروع فيلم با نماهايي از آفريقاي جنوبي در نيمكره جنوبي كره زمين شروع مي‌شود كه از آنجا هم شماري از شيعيان رسول الله(ص) براي حضور در راهپيمايي اربعين حسيني به عراق پرواز مي‌كنند.

وجه امتيازي اين فيلم نگاه تحليلي به راهپيمايي اربعين در عراق و اثرات آن در نمايش ايمان شيعيان و وفاداري آنها به مكتب اهل بيت عصمت و طهارت(ع) است.

فيلم همچنين تصاويري فوق العاده تاثير گذار از راهپيمايي بزرگ اربعين دارد كه در فاصله ۸۰ كيلومتري نجف اشرف - كربلا ضبط شده است.

منبع:حج

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین