عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۶۱۰
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۰۷:۱۶
مدیر شبکه رادیویی قرآن به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی و عزاداری برای اباعبدالله‌الحسین(ع) از پخش ۳۰ برنامه در ۶۷۰ دقیقه طی روزهای اول و دوم دی‌ماه خبر داد.
برنامه هایی با محوریت اربعین حسینی

عقیق: محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه رادیویی قرآن ویژه‌برنامه‌های این شبکه رادیویی را به مناسبت اربعین حسینی تشریح کرد و گفت: اربعین حسینی، جویبار همیشه جاری عاشورا، روز شهادت حماسه سازان و اربعین، روز زیارت مرقد عاشورا سازان است. «عاشورا» خروش خون حسین(ع) است و اربعین، پژواک این فریاد ظلم شکن است. به مناسبت چنین روزی این شبکه برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است که جمعاً 30 برنامه در قالب 670 دقیقه با محوریت احیاگری امام سجاد و حضرت زینب در انتقال و تبیین حقانیت عاشورا و جایگاه اربعین پخش خواهد شد.

وی با اشاره به ویژه برنامه «با کاروان اربعین» ادامه داد: این برنامه در بررسی جایگاه عدد 40 در فرهنگ قرآنی، شرح و توضیح فرازهایی از زیارت اربعین روز دوشنبه دوم دی ماه ساعت 9 صبح به مدت 90 دقیقه از رادیو قرآن پخش می‌شود. همچنین میان برنامه «بهره‌ای از کلام بزرگان» در روزهای اول و دوم دی ماه به طور ویژه با موضوع امام حسین(ع) هر پنج دقیقه قبل از راس ساعت تقدیم شنوندگان رادیو قرآن می‌شود.

محمدزاده با بیان اینکه میان برنامه‌های «اشاره» در دو محور سخنرانی و معرفی کتاب نیز در این دو روز به موضوع امام حسین(ع) و تبیین قیام عاشورا اشاره دارد، افزود: همچنین "اشاره" ویژه معرفی «کتاب»، ساعت  13:30 و اشاره ویژه «سخنرانی» ساعت 14:30 پخش می‌شود.

مدیر شبکه رادیویی قرآن تصریح کرد: عاشورا و اربعین، نقطه ابتدا و انتهای عشق نیست؛ بلکه چله عارفانه تشیع سرخ علوی است  و برنامه  «اشراق»  از اول تا چهارم دی ماه در قالب برنامه‌ای کارشناسی محور  ساعت 21:10 به مدت 45 دقیقه  به تبیین و بررسی فلسفه عاشورا و اهمیت اربعین اشاره دارد. «صفحه تقویم» نیز  با حضور حجت الاسلام مهدی بنکدار در روزنگار ایام به روز اربعین رسیده و در توقفی پنج دقیقه‌ای ساعت 8:15  به بیان ویژگی‌ها و تاریخ این روز می‌پردازد.برنامه صبحگاهی شبکه رادیویی قرآن «والشمس» نیز در چهلمین روز فراق خورشید، به طور ویژه  از 6:30 به مدت 90 دقیقه به موضوع اربعین می‌پردازد.

وی اظهار داشت: «بوی بهشت» نیز  برنامه‌ای کلامی-آوایی است  که در قالب دو برنامه پنج دقیقه‌ای ساعت 19:45 روزهای اول و دوم دی ماه  پخش مراثی و مداحی برای امام حسین دارد. میان برنامه «آیه‌های انقلاب»  نیز در این دو روز  ساعت 7:55  با محوریت کلام امام خمینی(ره) در خصوص ماه محرم تعلیم فداکاری و سازش ناپذیری و همچنین نقش عزاداری امام حسین(ع) در حفظ انقلاب اسلامی  پخش می‌شود.

محمدزاده در پایان با اشاره به یکی دیگر از برنامه‌های ویژه‌ای که در اربعین حسینی به شنوندگان رادیو قرآن ارائه می‌شود می‌شود، اضافه کرد: برنامه «نمایشی ترکیبی» است که یکشنبه و دوشنبه ساعت 10:35 به مدت پنج دقیقه‌ای پخش می‌شود. پخش سخنرانی آیت‌الله ضیا آبادی ساعت 13:30 و سخنرانی ویژه اربعین ساعت 18:30 از دیگر برنامه‌های رادیو قرآن به مناسبت روز اربعین است که در جدول پخش این شبکه قرار گرفته است. همچنین زیارت وارث نیز ساعت 6:30 با صدای سیدعباس میردامادی پخش می‌شود و زیارت جامعه کبیره نیز ساعت 23:05 تقدیم شنوندگان رادیو قرآن خواهد شد.


منبع:تسنیم

211008


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین