عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۴۷۴
تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۹
شمار زيادي از زائران ايراني عتبات عاليات براي شركت در مراسم اربعين حسيني در كربلاي معلي، وارد گذرگاه مرزي الشيب در استان ميسان عراق شدند.
عقیق: ناظم الساعدي معاون استاندار استان ميسان عراق از آماده باش ادارات دولتي براي ارسال تجهيزات خود به گذرگاه مرزي الشيب در مرز ايران و عراق براي انتقال زائران به مركز شهر العماره خبر داد.

الساعدي در گفتگو با اظهار داشت: به ادارات دولتي و مراكز نظامي دستور داده شده است تمام امكانات خود را براي انتقال زائران ايراني به مركز شهر العماره به كار گيرند كه در اين زمينه فرماندهي لشگر دهم پياده هم به آنها كمك مي‌كند.

از سوي ديگر، زيد خلف مدير گذرگاه مرزي الشيب اعلام كرد: شمار زائران ايراني كه از طريق اين گذرگاه وارد عراق مي‌شوند، در حال افزايش مستمر است.

وي افزود: روز گذشته حدود ۱۰ هزار زائر ايراني از طريق اين گذرگاه وارد عراق شدند و پيش بيني مي‌شود، اين تعداد به ۱۵ زائر افزايش يابد.

از سوي ديگر حركت زائران عراقي با پاي پياده از مناطق مختلف براي شركت در مراسم باشكوه اربعين حسيني در كربلاي معلي همچنان ادامه دارد و در اين ميان، نيروهاي امنيتي و ارتش عراق، تدابير امنيتي را براي جلوگيري از حملات تروريستهاي تكفيري به زائران حسيني تشديد كرده اند.

منبع:حج
211008


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین