عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۴۲۲
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۵
حاج حسن خلج، حسین سیب سرخی، ابرهیم رحیمی و حسن حسینخانی در حسینیه فاطمه الزهرا
بزرگان ما اگر به مقامات عالیه رسیدند از قرآن و سیره و کلام اهل بیت رسیدند، حضرت آیت الله سیدعلی قاضی می فرمودند: اگر به جایی رسیدم از قرآن و گریه برسیدالشهدا بوده است.
میرباقریگزارش تصویری حسینیه فاطمه الزهرا

عقیق: مراسم عزاداری در حسینیه فاطمه الزهرا با سخنرانی حجت الاسلام میرباقری و مداحی حاج حسن خلج، حاج حسین سیب سرخی، حاج ابرهیم رحیمی و کربلایی حسن حسین خانی برگزارشد.

نکته هایی از سخنرانی حجت الاسلام حمید میرباقری را بخوانید؛

124* هزار پیامبر آمده اند که من و شما را به خدا برسانند، خداوند در سوره ی ابرهیم می فرماید: ای پیغمبر تو را به همراه قرآن فرستادیم برای اینکه مردم را از تاریکی ها به سمت نور برسانی.

* بزرگان ما اگر به مقامات عالیه رسیدند از قرآن و سیره و کلام اهل بیت رسیدند، حضرت آیت الله سیدعلی قاضی می فرمودند: اگر به جایی رسیدم از قرآن و گریه برسیدالشهدا بوده است.

* راه همان است که انیبیاء فرمودند تحت عنوان شریعت، ترک محرمات و انجام واجبات، اعتقاد بخدا، عمل صالح، تقوای الهی. اگرکسی در دنیا به جایی رسید از تقوای الهی است.

* کسی می خواست وارد گروهی به اصطلاح عرفانی بشود که در آن گروه اعمال خارق العاده انجام می دادند برای ورود او دو شرط گذاشتند اولی اینکه ولایت ائمه را از قلب خود بیرون کند و دومی نماز نخواند، آن فرد گفت ولایت ائمه در قلب من است پس آنها نخواهند فهمید نماز هم جوری می خوانم که آنها نبینند، می گوید در جایی مشغول نماز بودم یک لحظه دیدم  سردسته آن گروه از دیوار داخل شد گفت: مگر نگفتم نماز نخوان!

* بعضی ها ریاضت های غیرشرعی انجام می دهند به اعمالی دست پیدا می کنند ولی دین این چیزها نیست، دین به ناموس مردم نگاه نکردن است، غیبت نکردن است، تهمت نزدن است، دروغ نگفتن است.

* امیرالمومنین فرمودند: هرجا از دین که برای تو روشن نیست احتیاط کن و توقف کن.

* در حدیثی می فرمایند: به ولایت ما اهل بیت نمی رسید الا با ورع یعنی از تقوا بالاتر، ولایت یعنی دست امام زمان برسرما باشد.

* چطور در امور دنیا اینقدر حساس هستیم، تا اینکه کوچک ترین مشکل یا بیماری مختصری برای ما به وجود می آید سریعا می رویم چک می کنیم که خدای نکرده بیماری سخت و سنگین دچار نشده باشیم. در دین هم باید حساس و دقیق باشیم.

* امیرالمومنین می فرمایند: ای کمیل برادر تو دین توست و دین تو برادر توست، یعنی اگرخدای نکرده برادرم تصادف کرد او را به دست هر دکتری نمی دهم، همانطور که برای برادرت نگران هستی برای دین خود نیز نگران باش.

* چه کسی را در کل دنیا سراغ دارید که سم مهلک سر سفره خود بگذارد؟ یک جایی آن را قرار می دهیم که دست کودکان به آن نرسد و خودمان هم فورا دستمان را می شوئیم، مثلا اگر کسی بگوید تمام کشور های مترقی این را برسفره خود می گذارند شما می گویی نخیر این مهلک است و خطرناک، چرا برای امور دین خود اینطور نیستیم؟ مردم ماهواره خریدند ما هم خریداری میکنیم و صبح تا شب در اختیار فرزندان خود قرار می دهیم.

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
نوکر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
0
0
صوتیش چی پس؟؟؟
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین