عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۳۶۳
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۳۱
فرماندار خرمشهر از بازگشایی مرز شلمچه به روی زائران انفرادی تا اربعین حسینی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در مرز شلمچه به هیچ عنوان روادید صادر نمی شود از زائران می خواهیم ضمن همراه داشتن گذرنامه قبل از ورود به مرز با مراجعه به کنسولگری عراق و دیگر مراجع مرتبط روادید لازم را دریافت کنند.

عقیق: عبدا... حسینی بندانی با تاکید بر اینکه خروج زائران از مرز شلمچه بر اساس قوانین خروج از کشور انجام می شود، گفت:از خروج  زائران بدون همراه داشتن گذرنامه و روادید به طور جد جلوگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد: بازگشایی مرز شلمچه به روی زائران انفرادی با هدف تسهیل در رفت و آمد دوستداران اهل بیت به کربلا و نجف انجام شده است.

وی همچنین از هماهنگی های لازم با سازمان حج و اوقاف، پایانه های حمل و نقل، هلال احمر و سایر دستگاه ها به منظور خدمات رسانی بهینه به زائران حسینی خبر داد.

حسینی بندانی ادامه داد: زائران انفرادی در مرز شلمچه در قالب گروه های 40 نفره ساماندهی و راهی کشور عراق می شوند.

فرماندار خرمشهر همچنین از برپایی هیات های مذهبی به صورت خودجوش در سطح منطقه برای خدمت رسانی به زائران حسینی خبر داد و گفت: هیات های مذهبی به صورت خودجوش در خرمشهر و شلمچه مستقر شده اند تا با ارائه آب و غذا سهمی در خدمت رسانی به زائران کربلا داشته باشند.

زائران، نکات امنیتی را رعایت کنند

فرماندار شلمچه تاکید کرد: با توجه به اینکه کشور عراق مسائل امنیتی خاص خود را دارد از زائران می خواهیم، نکات امنیتی و هشدارهای ارائه شده در مرز را رعایت کنند. بنرهایی نیز با هدف آگاهی مردم با نکات امنیتی در سطح شهر نصب شده است که امید است مردم نیز نکات لازم را در این باره رعایت کنند چرا که سهل انگاری در این زمینه ممکن است پیامدهایی به دنبال داشته باشند.

وی با اشاره به افزایش جمعیت زائران در مرز شلمچه در این ایام، از توافقات لازم برای استقرار زائران در نقاط مکان یابی شلمچه خبر داد و خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 65 هزار زائر از مرز شلمچه به کشور عراق سفر کردند، امسال نیز پیش بینی شود، تعداد مسافران ورودی به مرز شلمچه فراتر از سال های قبل باشد، به همین دلیل و با هدف پیشیگری از اتلاف وقت مسافران، هماهنگی های لازم برای استقرار زائران در مرز انجام شده است.


منبع:مشرق

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین