عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۳۱۷
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۵
حاج محمود کریمی، حاج روح الله بهمنی، حاج احمد نیک بختیان و حاج محمد صمیمی در عشاق العباس
مشکل امام حسن(ع) حیله های معاویه و توطئه های او نبود، آن چیزی که بیشتر از همه خون به دل امام کرد دوستان نادان و ضعیفی بود که با کوچکترین تهدید و تطمیعی دور ایشان را خالی می کردند.
گزارش تصویری مراسم

صوت مداحی حاج محمود کریمی و حاج روح الله بهمنی

مراسم عزاداری شب هشتم ماه صفر با حضور جمعی از عزادارن در هیئت عشاق العباس (ع) متوسلین به حضرت ولی عصر برگزار شد.

به گزارش عقیق در این مراسم ابتدا حاج احمد نیک بختیان دقایقی مداحی کرد و حجت الاسلام دارستانی نیز در این هیئت با موضوع مظلومیت امام حسن مجتبی (ع) به سخنرانی پرداخت.

در ادامه این مراسم حاج محمود کریمی ، حاج روح الله بهمنی و کربلایی محمد صمیمی روضه خوانی و مداحی کردند.


 در ادامه نکاتی کوتاه از سخنان حجت الاسلام دارستانی را بخوانید:

 

  • ائمه ما در دروان حیات نورانی خود ازبرخی خودی ها بیشتر ضربه خوده اند.
  • مشکل امام حسن (ع) حیله های معاویه و توطئه های او نبود ، آن چیزی که بیشتر از همه خون به دل امام کرد دوستان نادان و ضعیفی بود که با کوچکترین تهدید و تطمیعی دور ایشان را خالی می کردند.
  • امام مجتبی (ع) پس از اینکه چندین بار فرمانده های لشگرش با سکه های معاویه خریداری شدند ، لشگری با 12 هزار نیرو جمع آوری کردند . فکر کردند چه کسی را بر سر این ها بگمارند. به ابن عباس رسیدند. هم پسرعمومی ایشان است. از خون ایشان است. هم پدر دو شهید است. فرزندان 12 ساله اش وقتی مصر توسط معاویه تصرف شد به دست نیروهای معاویه به شهادت رسیدند. حضرت گفتند وقتی کسی مثل ابن عباس که قاتلین فرزندانش در پشت معاویه ایستاده اند فرمانده سپاه شود دیگر بی وفایی نمی کند.یک هفته بعد به حضرت خبر دادند که ابن عباس و  200 نفر از فرماندهان و سران خودشان در ازای هزار هزار دینار به معاویه تحویل داده اند. 500 هزار دینار نقد و 500 هزار در ازای تحویل دادن امام به معاویه . ببینید مظلومیت تا چه اندازه بود. حضرت دیدند لشگر مانده بی فرمانده. خودشان به نخیله آمدند . سپاه آماذه بود. حضرت رفتند به روی سکو و سه خط سخن گفتند. والله قسم در این سه خط یک جمله نیست که صلح کنید.
  • وقتی پای حضرت توسط آن ملعون مجروح شد یک پزشک یهودی تعریف می کند در خانه ما را زدند. در را که باز کردم دیدم حسین بن علی(ع) در حالی که به پهنای صورت اشک می ریختند پشت در بودند و فرمودند طبیب به روح مادرم فاطمه (س) از مال دنیا خودت و فرزندانت را بی نیازمی کنم اگر برادرم را درمان کنی.
  • معاویه ملعون نامه ای به امام حسن (ع) نوشت با این مضون که پدرت از تو بهتر بود ولی این مردم کوفه او را کشتند. پدرت از تو بهتر بود ولی این مردم کاری کردند که گفت کاش شما را ندیده بودم کاش ده نفر از شما را می دادم و یک نفراز لشگر معاویه را تحویل می گرفتم چنانچه آنها در باطل خود محکم ترند تا شما در حقتان. بعد در ادامه نوشته بود نامه هایی را ضمیمه کرده ام که صف اولی های نماز جماعت های پشت سر تو هستند . به من نوشته اند معاویه به دروازه های کوفه برسی حسن را دست بسته تحویلت می دهم.
  • مشکل حضرت این ها بودند. همان هایی دم از آقا می زدند ولی خون به دل آقا کردند. امام مجتبی در چنین وقت هایی خون به دل شد . شهادت ایشان در چنین موقعیت هایی بود . جعده ملعونه با زهرش حضرت را رها کرد.

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
هاشم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۱
0
0
عجبا
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین