عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۳۰۰
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۸
معرفی کتاب؛
آن چه در کتاب راهنمای ساخت مساجد می خوانیم مجموعه ای از اطلاعات ارزشمند است که در باب احکام مسجد، طراحی مسجد، عملیات ساختمانی مسجد، تهیه نقشه و ... گردآوری شده است.

عقیق: «راهنمای ساخت مساجد»، نوشته محمد رضا حشمتی و علی باباشاهی اثری است در باب چگونگی طراحی مساجد که در سه فصل مجزا گردآوری شده است.

نویسندگان این کتاب، پس از پرداختن به مقدمه‌ای در جایگاه‌ مسجد در نظام اسلامی در فصل نخست کتاب، خواننده را با مجموعه ای از احکام مسجد آشنا می کنند. این بخش به مطالبی چون نیت بانیان مسجد، طراحی مسجد و اهتمام به امر معماری، بهداشت مسجد و خطبه مسجد و ... می پردازد.

فصل دوم این کتاب شامل راهنمای ساخت قبل از شروع عملیات ساختمانی مسجد است است که مسائلی چون تشکیل هیئت مؤسس، تهیه زمین، منابع مالی، مصالح ساختمانی و .... در آن گنجانده شده است.

در فصل پایانی کتاب که مفصل ترین بخش کتاب و مجموعه ای از چند بخش است نویسندگان به صورتی جزئی به مقولاتی چون طراحی مسجد و بخش‌های مختلف آن از تهیه نقشه‌ها گرفته تا فضاهای اصلی و فرعی مسجد و اجزاء مختلف آن می پردازند.

کتاب"راهنمای ساخت مساجد" توسط انتشارات مؤسسه عمران مساجد، برای نخستین بار در سال1380در 240 صفحه و با قطع رقعی به چاپ رسیده است.

منبع:شبستان


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین