عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۷۲۴۰
تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۹
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، درباره ورود غیر قانونی زائران به عراق هشدار داد.
جریمه برای ورود بدون ویزا به عراق

عقیق:حسن دانایی فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: با توجه به این که در آستانه اربعین حسینی بسیاری از دوستداران امام حسین (ع) برای زیارت ومراسم عزاداری به عتبات عالیات سفرخواهند کرد ، دریافت ویزا برای این سفر ضروری است.

وی بابیان اینکه براساس قانون عراق مجازات ورود غیر قانونی به این کشور 3 تا 6 سال حبس است گفت: در حال حاضر حدود 110 ایرانی به علت ورود بدون ویزا به عراق در زندان های این کشور بسر می برند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق افزود : اکنون دولت عراق برای صدور ویزا به این کشور تسهیلاتی فراهم کرده است و در شهرهای تهران ، اهواز، مشهد وهمچنین مرزهای مهران ، شلمچه و فرودگاه نجف برای زائران اربعین حسینی ویزا صادر خواهد کرد.

دانایی فرد مرزهای مهران ،شلمچه و چزابه را از مرزهای کاملا امن برای ورود به عراق عنوان کرد و افزود : در مرزخسروی نگرانی های امنیتی وجود دارد که به زائران توصیه می شود از ورود به عراق از این مرز خودداری کنند.

وی گفت : کسانی که بدون ویزا به کردستان عراق سفر می کنند برای ورود به مناطق جنوبی و مرکزی عراق حتما باید ویزا دریافت کنند در غیر این صورت و در صورت دستگیری بر اساس قوانین عراق به 3 تا 6 سال محکوم خواهند شد.منبع:ایرنا
211008ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین