عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۹۱۹
تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۱
طرحی که کامرون آن را مطرح کرد تصورات منفی علیه مسلمانان را افزایش خواهد داد و در اثر آن مسلمانان به شکل وسیع تری مورد هدف قرار خواهند گرفت.
نگرانی انگلیس از رشد اسلام
عقیق: تدابیری که دولت انگلستان برای برخورد با افراطی گری اسلامی در پیش گرفته است می تواند خطر احتمال گسترش تعصب علیه مسلمانان را افزایش دهد.

یکی از سازمان های مسئول در زمینه ثبت هجوم علیه مسلمانان در انگلستان گفت: انتظار می رود با گام ها و تدابیری که دیوید کامرون نخست وزیر این کشور به کار برده است خشونت علیه مسلمانان افزایش یابد.

دیوید کامرون در راه برخورد با افراطی گری و جدا کردن آن از اسلام واقعی، خواهان بیرون کردن اسلام گرایان افراطی از مساجد و گروه ها و سازمان های ویژه اسلامی شد.

« فیاض المغول» مسئول رصد خانه ثبت هجوم علیه مسلمانان گفت: طرحی که کامرون آن را مطرح کرد تصورات منفی علیه مسلمانان را افزایش خواهد داد و در اثر آن مسلمانان به شکل وسیع تری مورد هدف قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: قواعد جدید باید با تساوی تمام افراطی گران از جمله گروه های افراطی غیر مسلمان و راست گرایان افراطی را نیز هدف قرار دهد تا تساوی ایجاد شود و توجه عمومی به مسلمانان معطوف نگردد.

از سوی دیگر « کریس آلن» کارشناس مسایل اسلام هراسی در دانشگاه برمینگهام گفت: هر قدر بر روی مسلمانان تمرکز شود؛ جامعه جنبه های منفی را مورد توجه قرار خواهد داد.


منبع:شفقنا

211008

 


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین