عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۷۶۸
تاریخ انتشار : ۱۳ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۵۱
16 و 17 آذرماه امسال در اصفهان صورت می‌گیرد؛
معاون فرهنگی سومین همایش کشوری شعر «72 خط اشک» گفت: 16 و 17 آذرماه امسال سومین همایش کشوری شعر «72 خط اشک» به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

عقیق: محمدرضا نصری با اشاره به یکی از برنامه‌های اجرایی فرهنگی مهم در میان دانشجویان اظهار کرد: نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان از سه سال گذشته تاکنون نسبت به برگزاری همایش شعر« 72 خط اشک» در میان دانشجویان اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: نخستین دوره همایش شعر« 72 خط اشک» در سال 1390 تنها برای دانشجویان پیام‌نور استان اصفهان برگزار شده است و نهاد رهبری در دانشگاه پیام‌نور استان با برگزاری این همایش‌ها در راستای توسعه مباحث فرهنگی در میان دانشجویان تلاش می‌کند.

معاون فرهنگی سومین همایش کشوری شعر« 72 خط اشک» با اشاره به برگزاری دومین دوره از این همایش تصریح کرد: در سال گذشته دومین دوره از همایش و کنگره شعر« 72 خط اشک» در میان دانشجویان دانشگاه‌های سراسر استان برگزار شده است.

وی به زمان برگزاری سومین دوره از این همایش اشاره کرد و ادامه داد: 16 و 17 آذرماه امسال سومین همایش کشوری شعر« 72 خط اشک» به میزبانی اصفهان برگزار می‌شود.

نصری با بیان اینکه اجرای برنامه شب عاشورایی به مناسبت برگزاری این همایش در روز 16 آذرماه در حرم زینبیه صورت می‌گیرد، تاکید کرد: این برنامه به دلیل وجود رویکرد فرهنگی و وجود معنویت در آستان حرم زینبیه در این مکان مقدس برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه سومین همایش کشوری شعر 72 خط اشک با حضور عادل آذر طی دو روز در اصفهان برگزار می‌شود، افزود: برای برگزاری این همایش یک‌هزار اثر از دانشجویان سراسر کشور به دبیرخانه همایش ارسال شد که این آثار در سه مرحله داوری شده است.

معاون فرهنگی سومین همایش کشوری شعر «72 خط اشک» با اشاره به اینکه پس از داوری‌های انجام شده و در مرحله دوم از داوری‌ها 72 نفر برای شرکت در این همایش برگزیده شدند، گفت: البته در مجموع 20 نفر از این افراد به عنوان برگزیده نهایی این همایش شناخته می‌شوند و جایزه به این افراد تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در روز 17 آذرماه امسال و در دومین روز از برگزاری این همایش یک برنامه اصفهان‌گردی برای افراد شرکت‌کننده برگزار می‌شود، اظهار کرد: همچنین در روز 17 آذرماه جاری مراسم اختتامیه همایش کشوری شعر «72 خط اشک» با حضور مسئولان و مدیران استانی در اصفهان برگزار می‌شود.

نصری به محور اصلی همایش اشاره کرد و ادامه داد: شعر عاشورایی و حماسه حسینی به عنوان محور اصلی این همایش محسوب می‌شود و عاشورا و ترویج فرهنگ و ارزش های اصیل اسلامی و زندگی و سیره امام حسین(ع) و یاران وفادارشان مضامین پیشنهادی برای برگزاری این همایش است.


منبع:فارس


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین