عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۶۵۹
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۳۹۲ - ۰۱:۱۹
معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف با اشاره به رویکرد این سازمان در بهره گیری از مشارکت های مردمی در اداره امور بقاع متبرکه گفت: تا کنون۱۰ هزار و۷۰۰ خادم افتخاری برای فعالیت در امامزادگان جذب شده اند.
عقیق: حجت الاسلام و المسلمین احمد شرفخانی با اشاره به علاقه مندی مردم عزیز ایران اسلامی برای حضور و خدمت در بقاع متبرکه و امامزادگان کشور و فرزندان اهل بیت(ع) گفت: خدمت در این دستگاه مقدس آرزوی هر مسلمان و دوستدار خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است و تقاضاهای بسیار زیادی از هموطنان گرامی به خصوص مجاوران این بقاع متبرکه و امامزادگان ارائه می شود که تاکنون براساس شرایط و ضوابط تعیین شده، 10 هزار و 700 خادم افتخاری جذب شده است.

وی با اشاره به تهیه سند چشم انداز قطب فرهنگی بقاع متبرکه براساس سند چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری در این خصوص، گفت: براساس این سند چشم انداز، شاخص های طرح جامع آستان مقدس امامزادگان (مدیریتی، عمرانی و فرهنگی) تهیه شده است.

بنابر گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام شرفخانی ادامه داد: رویکرد سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه اداره و مدیریت امامزادگان و بقاع متبرکه، بهره گیری از مشارکت های مردمی بمنظور حضور هرچه گسترده تر مردم در این اماکن متبرکه است که در این خصوص تا کنون 8093 نفر به عنوان هیات امنای امامزادگان مشغول به فعالیت هستند و 10 هزار و 700 خادم افتخاری نیز جذب شده اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در راستای اجرای برنامه های عمرانی و آبادانی و همچنین توسعه امامزادگان و بقاع متبرکه، طرح مودت برای جذب کمک های مردمی در این اماکن اجرا می شود، تصریح کرد: تا کنون 8 هزار و 877 مورد طرح مودت در بقاع متبرکه سراسر کشور اجرایی شده است.


منبع:شبستان


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
پنجره
تازه ها
پربحث ها
پرطرفدارترین عناوین