عقیق | پایگاه اطلاع رسانی هیئت ها و محافل مذهبی

کد خبر : ۱۶۵۱۳
تاریخ انتشار : ۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۱
برنامه ویژه سازمان حج و زیارت برای ایام اربعین؛
سازمان حج و زیارت تمامی ظرفیت ها و امکانات خود را برای اعزام زایران در اربعین بکار گرفته و روزانه قریب به یکصد دستگاه اتوبوس به عتبات اعزام می کند.
عقیق: حجت الاسلام شهسواری، مدیر حوزه ریاست و روابط بین المللی سازمان حج و زیارت با اشاره به شرایط خاص اعزام ها در ایام اربعین حسینی(ع) گفت: با توجه به استقبال گسترده مردم و مشتاقان زیارت حضرت اباعبدا لله الحسین(ع) در ایام اربعین، حجم درخواست ها و اعزام ها بسیار بالا می رود و در همین راستا سازمان حج و زیارت تمام ظرفیت های موجود خود را از قبل پیش بینی کرده و حداکثر امکانات موجود را نیز برای خدمات رسانی به زایران در اختیار می گیرد.

وی افزود: در حال حاضر کلیه ثبت نام ها برای اعزام به عتبات در ایام اربعین انجام شده است. اما باید توجه داشت که متقاضیا ن و علاقمندان تشرف برای اعزام در این ایام بسیار زیاد هستند و امکان پاسخگویی به همه این افراد وجود ندارد.

حجت السلام شهسوراری خطاب به همه مردم و بخصوص علاقمندان به تشرف در این ایام خاطرنشان کرد: توصیه می شود که کلیه علاقمندان و عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، در چهارچوب معیارهای اعلام شده از سوی مسئولان سازمان حج و زیارت و با رعایت مقررات و موازین قانونی به این سفر مشرف شوند.
وی با بیان این که زیارت اربعین امام حسین(ع) سفر خاصی است و شرایط ویژه ای دارد تاکید کرد: به همه افرادی که در ایام اربعین به این سفر معنوی مشرف می شوند توصیه می کنیم که میزان صبر، تحمل و بردباری خود را در این ایام بالا ببرند چرا که این سفر، سفر خاصی است و در ایام اربعین شرایط ویژه ای بر عراق و بخصوص کربلا حاکم است.

مدیر حوزه ریاست و روابط بین الملل سازمان حج و زیارت در اشاره به تعداد اعزام های زیر نظر حج و زیارت در اربعین تصریح کرد: سازمان حج و زیارت روزانه قریب به یکصد دستگاه اتوبوس به عتبات اعزام می کند. و این در حالی است که در ایام اربعین مردم ساکن عراق و سایر کشورها نیز خود را به کربلا می رسانند و تمامی ظرفیت ها در این کشور حتی منازل، حسینیه ها، خیابان ها و کوچه ها نیز مملو از جمعیت است. لذا خودبخود امکان ساماندهی و سازماندهی بیش از این تعداد برای سازمان حج و زیارت وجود ندارد.
حجت الاسلام شهسواری افزود: بسیاری از عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تمایل دارند که با پای پیاده به این زیارت مشرف شوند، سازمان حج با توجه به مشکل و ناممکن بودن تامین امنیت زایران، در این شیوه، اعزام پیاده به عتبات در اربعین ندارد و در عین حال توصیه می شود زایرانی که به این صورت به زیارت مشرف می شوند به هشدارهای مسئولان بخصوص نیروی انتظامی توجه کافی داشته باشند.

منبع:شبستان


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدترین اخبار
مطالب مرتبط
پنجره
تازه ها
پرطرفدارترین عناوین